PressReader 60 farklı dilde yayınlanan gazete ve dergileri sunan veri tabanı 20 Kasım’a kadar erişime açılmıştır. Kendi hesabınızı oluşturarak özel koleksiyonunuzu yaratabilmeniz için tıklayınız.


İdealonline, bilgi kaynaklarını bir platform altında toplayan, kapsamlı ve geniş bilgiye Türkçe kaynaklarda da ulaşılmasını sağlayan, bunları okuyucuların hizmetine sunan veri tabanıdır. İçeriğinde Türkçe tıp kitapları, akademik ve popüler dergiler, armağanlar ve konferans kayıtları bulunmaktadır. Üniversitemiz için 15 Kasım tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır, erişim için tıklayınız.


Vidobu video kütüphanesiyle kişisel gelişimden web tasarımına kadar sertifikalı eğitimlere katılabilir, bölümünüzle ilgili ders anlatım videolarına erişim sağlayabilirsiniz. Üniversite mailinizle kayıt olmanız yeterlidir. 31 Ekim tarihine kadar Üniversitemiz için deneme erişimine açılmıştır. Erişim için tıklayınız.


Mimarlık veri tabanı Building Types Online, okul, kütüphane, müze, hastane, konut, ofis ve endüstriyel binalar gibi farklı yapı çeşitlerini inceleyen ve içerisinde 6000 mimari çizim, 2500 fotoğraf, 1200'den fazla örnek vaka çalışması ve 160'dan fazla konu bazlı makale içeren bir kaynaktır. Üniversitemiz için 20 Kasım tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. Erişim için tıklayınız.


JoVE video kütüphanesi 1.2 etki faktörü ile atıf yapılabilen ve bilimsel içerik sunan farklı konularda video içeren bir veri tabanıdır. Üniversitemiz için 30 Kasım tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. Erişim için tıklayınız.


Beck Online Hukuk Veri tabanı Almanca yayınların bulunduğu bu veri tabanı 30 Ekim tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır, erişim için tıklayınız.


MEDLINE Complete en önde gelen tıp ve sağlık bilimleri dergilerinin birçoğunu tam metin olarak erişiminize sunan bu veri tabanı 15 Kasım tarihine kadar Üniversitemiz için deneme erişimine açılmıştır, erişim için tıklayınız.


EconLit with Full Text Ekonomi alanında dünyaca ünlü bir dernek olan American Economy Association’ın temel danışma kaynağı olan EconLit’in içerdiğin tüm kayıtları bulunduran tam metin kaynak sağlayan bu veri tabanı 15 Kasım tarihine kadar Üniversitemiz için deneme erişimine açılmıştır, erişim için tıklayınız.


Art & Architecture Source veri tabanı; mimarlık, iç mimarlık, tasarım, çevre tasarımı, kentsel tasarım ve peyzaj mimarisi gibi alanlardaki araştırmalar için özel olarak hazırlanmış hem içerik hem de kapsam bakımından kendi alanında dünyadaki en kapsamlı tam metin veri tabanıdır. 15 Kasım tarihine kadar Üniversitemiz için deneme erişimine açılmıştır, erişim için tıklayınız.


Communication Source, EBSCO veri tabanları, Communication & Mass Media Complete ve Communication Abstracts’ın birleşiminden geliştirilmiş olup, iletişim, radyo, televizyon, sinema, basın, yayın ve ilgili diğer tüm alanlardaki en itibarlı ve güvenilir kaynaklara erişim sağlamaktadır. Hakemli dergileri içeren ve 1900’lere kadar giden bu veri tabanı kaynaklara tam metin erişim sağlamaktadır. 15 Kasım tarihine kadar Üniversitemiz için deneme erişimine açılmıştır, erişim için tıklayınız.


Dentistry & Oral Sciences Source™ veri tabanı, diş hekimliği fakülteleri için hazırlanan, bu alandaki tek tam metin veri tabanıdır. Akademik dergileri ve kitapları tam metin olarak sunan bu veri tabanı 15 Kasım tarihine kadar Üniversitemiz için deneme erişimine açılmıştır, erişim için tıklayınız.


Engineering Source Mühendisler, mühendislik disiplinlerindeki öğrenciler, araştırmacılar ve profesyoneller için hazırlanan Engineering Source, mühendislik alanları için tasarlanmış birincil tam metin veri tabanıdır. 15 Kasım tarihine kadar Üniversitemiz için deneme erişimine açılmıştır, erişim için tıklayınız.


APA PsycArticles Psikoloji alanının en önde gelen yayıncılarından biri olan American Psychological Association (APA) tarafından yayımlanan en saygın ve hakemli dergilerdeki makalelere tam metin erişim sağlayan APA PsycArticles veri tabanı, psikoloji ve davranış bilimlerinde hazırlanan en kapsamlı birincil tam metin kaynaktır. 30 Ekim tarihine kadar üniversitemiz için deneme erişimine açılmıştır, erişim için tıklayınız.


Mimarlık ve iç mimarlık ile ilgili Bloomsbury veri tabanlarının dört adedi 31 Ekim tarihine kadar üniversitemiz için deneme erişimine açılmıştır.
Bloomsbury Architecture library erişim adresi için tıklayınız.
Bloomsbury Design Library erişim adresi için tıklayınız.
Bloomsbury Applied Visual Arts erişim adresi için tıklayınız.
Fairchild Books International Design Library erişim adresi için tıklayınız.


Infobase firmasının sunduğu 4 veri tabanı üniversitemiz için 13 Kasım tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
Films On Demand erişim adresi için tıklayınız.
Health Reference Center erişim adresi için tıklayınız.
World News Digest erişim adresi için tıklayınız.
Writer’s Reference Center erişim adresi için tıklayınız.


Vidobu video veri tabanı 31 Ekim tarihine kadar üniversitemiz için deneme erişimine açılmıştır. Erişim için tıklayınız.


Akademik dergilerin tam metin erişimine ulaşabileceğiniz De Gruyter Journal veri tabanı 30 Ekime kadar deneme erişimine açılmıştır. Erişim için tıklayınız.


Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi (AYEUM) sosyal, fen, sağlık ve eğitim bilimlerinde kullanılan nitel, nicel ve karma yöntemler hakkında araştırmacılara yönelik çevrim içi eğitim, yüz yüze eğitim ve danışmanlık hizmeti vermek üzere kurulmuş akademik bir eğitim platformudur. Üniversitemiz için 12 Kasım tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. Kurum mailiniz ile üye olarak online derslere katılım sağlayabilirsiniz. Erişim için tıklayınız.27 Ekim 2020 Salı günü saat 13.00’da yapılacak olan webinar’da Complete Anatomy’nin güvenilir içeriği ve kapsamlı öğrenme araçları ile uzaktan eğitimi nasıl desteklediği gösterilecektir. Webinar, Elsevier Eğitim Müdürü Małgorzata Warmińska-Marczak tarafından İngilizce olarak yapılacaktır. Gerçekleşecek olan webinara kurumsal e-posta adresiniz ile kaydolmak için tıklayınız.


30 Ekim 2020 Cuma günü saat 14.00’da 120 ülkeden, 60 dilde, yaklaşık 7,500’ün üzerinde günlük gazeteye ve magazin dergisine aynı günde ulaşabileceğiniz güncel kaynakları erişime sunan veri tabanı PressReader gazete ve dergi platformu hakkında online kullanıcı eğitim toplantısı düzenlenecektir. Gerçekleşecek olan webinara kurumsal e-posta adresiniz ile kaydolmak için tıklayınız.