Yurt Tipleri

Başvur

UKÜ yurtları, stüdyo ve apart yurtlar olarak iki tipe ayrılır. Tüm yurtlarda ücretsiz ve hızlı internet bağlantısı, odaya ait telefon, kablolu kanal bağlantıya sahip televizyon ve bunun yanı sıra güvenlik kartlı giriş/çıkış vardır. Her odada öğrenciye özel tahsis edilen yatak ve yatak koruyucu (dönem boyunca), elbise dolabı, çalışma masası, sandalye, komodin, kitaplık ve mini buzdolabı bulunur.

Yurt odalarında temizlik hizmetleri belirli programa göre, ortak yaşam alanlarında ise gün boyu sağlanır.

Stüdyo yurtlarda, öğrencilere tek, iki ve dört kişilik oda tercihleri sunuluyor. Tümü merkezi ısıtmalı, kesintisiz sıcak su imkânı, tam tefrişatlı olan stüdyo yurtlar klimalı ve klimasız, bir veya en fazla iki odanın ortak paylaştığı banyolu oda seçenekleri vardır. Stüdyo yurtlarında konaklamak isteyen öğrencilere yemek, yurt ve eğitim ücretlerinin uygun fiyatlarla birlikte sunulduğu paket programlar bulunur.

Apart yurtlar ise; kendi yemeğini pişirmeye ve geniş arkadaş çevresi ile beraber yaşamayı seven öğrencilere tek ve iki kişilik odalarında 3’ten 6’ya kadar değişik sayılarda öğrencilerin kalabileceği seçenekler sunulur. Daireler mutfak, banyo ve oturma odası ile her türlü konfora sahip yeşillikler içerisinde sıcak bir ortam da konumlandırılmıştır. Apart tipi yurt binalarında dairelerin, iki veya üç yatak odasına ek olarak salonu, mutfağı, banyo-tuvaleti ve balkonu bulunur.

Daireler, yatak odalarında her öğrenciye düşecek şekilde yatak, ranza, çalışma masası, kitaplık ve çalışma sandalyesinden oluşan standart döşeme ve demirbaşa ilave olarak, salonda oturma grubu, sehpa, yemek masası ve sandalyeleri bulunur. Ayrıca buzdolabı, gazlı ocak, fırın, televizyon, şifreli kanalların tümü açık ve ücretsiz Digiturk yayınlarından oluşan donanıma sahiptir.

A4, A7, A8, A9, A10 binalarındaki daireler iki yatak odalı, diğer tüm binalardaki daireler ise üç yatak odalıdır. Her dairede yatak odası ile orantılı olarak üç, dört ve altı öğrenci ikamet edebilmektedir.

Her yatak odası iki öğrenciyi barındıracak şekilde tasarlanmıştır. Apart 3’deki dairelerde ve salonlarda klima bulunur.

Bu binalarda yemek pişirme serbest olduğundan dolayı, bu tip yurtlara kayıt için paket programa dahil olma zorunluluğu aranmamaktadır.

Yurtlar, kütüphane, süpermarket, çamaşırhane, Kıbrıs’ın en büyük spor tesisine, cep sinemasına, pek çok kafeterya ve sosyal mekanlara kolaylıkla erişebilecek noktalarda konumlandırılmıştır. Herhangi sağlık problemine anında müdahele edilebilmek için Ambulans, ücretsiz Sağlık Merkezi ve Psikolojik Danışmanlık Rehberlik ve Araştırma Merkezi de yurtlara yakın mesafede yer almaktadır.

Öğrenciler, UKÜ yurtlarında öğrenimlerini şehir karmaşasından uzak huzur içinde güvenli bir ortamda sürdürebileceklerdir.

UKÜ Yurt Tablo Oda Özellikleri