Yurt Başvurusu

Başvur

Yeni öğrenciler temsilci sistemi aracılığı ile başvuru yapabilir veya üniversiteye varıştan sonra yurtlarda kalmaya karar veren öğrenciler Yurtlar Müdürlüğü’ne giderek müsait odalara bakabilir ve beğendikleri yurt odalarının fiyatlarını Muhasebe Müdürlüğü’nden yurt fiyat bilgisi alarak ödemesini yaptıktan sonra tekrardan Yurtlar Müdürlüğü’ne giderek kayıt işlemlerini tamamlayabilirler.

Kampüsü Keşfet
CIU Dormitories Application Process

ÖSYM’ ye beyan ettikleri adresleri değişmemiş ise ;
- UKÜ yurt başvuru formu çıktısı
- Nüfus cüzdanı fotokopisi
- Sağlık durumunun kurumda kalmasına elverişli olduğunu belirten ve Aile Hekimi tarafından düzenlenen sağlık raporu
- Adli sicil ve arşiv kaydı belgesi
- Yurt ön kayıt bedeli dekont fotokopisi
- Depozito dekont fotokopisi

Daha önce yurtta kalan öğrenci kayıt dönemine göre yılda 2 defa güz ve bahar dönemi olmak üzere rezervasyon ücreti ödeyerek tekrardan yurt kaydı yapabilir. Bu süreçte öğrencinin hiç borcunun olmaması gerekmektedir.

Oda Transferi

Konakladığı yurt odasını bir sonraki akademik yıl için rezerve etmek isteyen öğrencilerin dönem bitmeden Yurtlar Müdürlüğü’ne talebini iletmeleri gerekir.

Oda Değişimi

Yurt oda değişimleri öğrencinin talebi üzerine birebir aynı olan başka bir oda ile yapılır. Yurt oda değişim talebi ilk defaya özel ücretsiz olarak yapılmaktadır. Ancak, öğrenci ikinci kez oda değişimine gitmek istiyorsa 100€ öğrenci hesabına yansıtılır. Öğrenci pahalı odadan daha ucuz bir odaya geçer ise ilk yaptığı sözleşme geçerlidir. Fiyat olarak farklı bir yurda geçildiği zaman fiyat farkı muhasebeye ödenir.
Ayrıca yurt müdürlüğü gerekli gördüğü zaman oda değişikliği yapma hakkı vardır.

İLETİŞİM

Yurtlar Müdürlüğü
Soli Yurdu, Zemin Kat

Tel: +90 392 671 1111 Dahili: 3333
Müdür: Samim COŞAR
E-posta: residence@ciu.edu.tr