Öğrenciler

2022-2023 UKÜ Yeni Öğrenci El Kitabı

Yeni Öğrenci Karşılama ve Oryantasyon

Yeni Öğrenci Oryantasyon Programı, tüm yeni öğrencilerin kampüse ve KKTC'ye daha kolay adapte olmaları için birçok farklı etkinlik düzenler. Program, kampüs hayatı ve sunulan hizmetler hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için mevcut öğrenciler ve personel ile bağlantılar kurmanız için fırsatlar sağlayacaktır.

Ayrıntılı Bilgi
ciu-new-students-pick-up-team

Danışman Listesi

Önlisans Programları
FAKÜLTE/YÜKSEKOKUL PROGRAM DANIŞMAN BİNA ADI OFİS NUMARASI
Sağlık Bilimleri Fakültesi/Yüksekokulu/Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Ülkü Abidoğlu Eğitim ve Lisansüstü Bilimler Merkezi GE219
Sağlık Bilimleri Fakültesi/Yüksekokulu/Meslek Yüksekokulu Anestezi Katayon Kobat Çevik Uraz Merkezi CU219
Sağlık Bilimleri Fakültesi/Yüksekokulu/Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Kadir Çekiç Çevik Uraz Merkezi CU213
Sağlık Bilimleri Fakültesi/Yüksekokulu/Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım (EN) Aziz Aslanoğlu Çevik Uraz Merkezi CU202
Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Atiyeh Mohammadzadeh Çevik Uraz Merkezi CU117
Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı Labaran Isiaku Bilim ve Teknoloji Merkezi ST239
Meslek Yüksekokulu Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Fatma Öksüz Çevik Uraz Merkezi CU220
Lisans Programları
FAKÜLTE/YÜKSEKOKUL PROGRAM DANIŞMAN BİNA ADI OFİS NUMARASI
Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hekimliği Abdullah Alalwani Tıp-Diş İdari Binası MD101
Eczacılık Fakültesi Eczacılık Airemwen Ovenseri Collins Bilim ve Teknoloji Merkezi ST245
Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Öğretmenliği Başak Bağlama Eğitim ve Lisansüstü Bilimler Merkezi GE219
Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Esra Karakaş Kurt Eğitim ve Lisansüstü Bilimler Merkezi GE225
Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Fethi Turan  Eğitim ve Lisansüstü Bilimler Merkezi GE 221
Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Sevinç Kaçar Eğitim ve Lisansüstü Bilimler Merkezi GE 221
Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmalık Gürcan Seçim Eğitim ve Lisansüstü Bilimler Merkezi GE214
Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Özge Razı Çelik Eğitim ve Lisansüstü Bilimler Merkezi GE232
Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji (EN) Eliz Volkan Eğitim ve İnsani Bilimler Merkezi EH114
Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji (TR) Manolya Çalışır Eğitim ve İnsani Bilimler Merkezi EH108
Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Deran Erdengiz Bilim ve Teknoloji Merkezi ST255
Güzel Sanatlar Tasarım Ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Parastoo Pourvahidi Eğitim ve İnsani Bilimler Merkezi EH307
Güzel Sanatlar Tasarım Ve Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık (EN-TR) Nihan Yusufoğlu Eğitim ve İnsani Bilimler Merkezi EH302
Güzel Sanatlar Tasarım Ve Mimarlık Fakültesi Grafik Tasarım Gürkan Gökaşan Eğitim ve İnsani Bilimler Merkezi EH315
Hukuk Fakültesi Hukuk Cenan Eskimuhtaroğlu  Merkezi Derslik Binası 2366
Hukuk Fakültesi Uluslararası Hukuk Çiçek Bayramoğlu  Merkezi Derslik Binası 2360
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Emmanuel Adewusi Çevik Uraz Merkezi CU236
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Muhasebe ve Finans Boren Sargon Çevik Uraz Merkezi CU232
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme  Steven W. Bayighomog Çevik Uraz Merkezi CU246
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Isah Wada Çevik Uraz Merkezi CU116
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dijital Medya ve Pazarlama Pasha Safavi Çevik Uraz Merkezi CU238
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Pazarlama Yönetimi Figen Yeşilada Çevik Uraz Merkezi CU238
İletişim Fakültesi Gazetecilik Nurten Avtürk Çevik Uraz Merkezi CU 123
İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bahar Taşeli Çevik Uraz Merkezi CU 122
İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Sevilay Ören Çevik Uraz Merkezi CU 120
İletişim Fakültesi Görsel İletişim ve Tasarım Dilan Çiftçi Çevik Uraz Merkezi CU 123
Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Kemal Dirgen Tözer Bilim ve Teknoloji Merkezi ST215
Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Pervaneh Esmaili Bilim ve Teknoloji Merkezi ST202
Mühendislik Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Nasser Lotfi Bilim ve Teknoloji Merkezi ST206
Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği Nasser Lotfi Bilim ve Teknoloji Merkezi ST203
Mühendislik Fakültesi Yapay Zeka Mühendisliği Pervaneh Esmaili Bilim ve Teknoloji Merkezi ST202
Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Umar Özgünalp Bilim ve Teknoloji Merkezi ST219
Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (EN) Payam Zarbakhsh Bilim ve Teknoloji Merkezi ST219
Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (TR) Hüseyin Öztoprak Bilim ve Teknoloji Merkezi ST222
Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği İme Akanyeti Bilim ve Teknoloji Merkezi ST209
Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Nahit Rizaner Bilim ve Teknoloji Merkezi ST204
Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Pwadubashiyi Coston Bilim ve Teknoloji Merkezi ST207
Mühendislik Fakültesi Tıp Mühendisliği Pwadubashiyi Coston Bilim ve Teknoloji Merkezi ST207
Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Keyvan Behlouli Bilim ve Teknoloji Merkezi ST203
Mühendislik Fakültesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Ertan Akün Bilim ve Teknoloji Merkezi ST201
Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Nidai Kordal Bilim ve Teknoloji Merkezi ST213
Mühendislik Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Neyre Tekbıyık Ersoy Çevik Uraz Merkezi CU114
Sağlık Bilimleri Fakültesi/Yüksekokulu/Meslek Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik (TR) Nazife Hürer  Çevik Uraz Merkezi CU211
Sağlık Bilimleri Fakültesi/Yüksekokulu/Meslek Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik (EN) Seliz Bağcılar  Çevik Uraz Merkezi CU212
Sağlık Bilimleri Fakültesi/Yüksekokulu/Meslek Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (TR) Mehmet Miçooğulları Çevik Uraz Merkezi CU244
Sağlık Bilimleri Fakültesi/Yüksekokulu/Meslek Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (EN) Cemaliye Hürer Çevik Uraz Merkezi CU211
Sağlık Bilimleri Fakültesi/Yüksekokulu/Meslek Yüksekokulu Hemşirelik (TR) Alperhan Ateş Çevik Uraz Merkezi CU202
Sağlık Bilimleri Fakültesi/Yüksekokulu/Meslek Yüksekokulu Hemşirelik (EN) Precious Uzoeghelu Çevik Uraz Merkezi CU215
Sağlık Bilimleri Fakültesi/Yüksekokulu/Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmet (EN) Buse Erzeybek Çevik Uraz Merkezi CU209
Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Hüseyin Ok Eğitim ve Lisansüstü Bilimler Merkezi GE123
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Mehmet Şükrü Rona CIU Arena AR302
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği Mehmet Şükrü Rona CIU Arena AR302
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Rekreasyon Mehmet Şükrü Rona CIU Arena AR302
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Mehmet Şükrü Rona CIU Arena AR302
İngilizce Hazırlık ve Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce Hazırlık Okulu ve Modern Diller Çağın E. Özçelebi Eğitim ve İnsani Bilimler Merkezi EH216
İngilizce Hazırlık ve Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce Hazırlık Okulu ve Modern Diller Mustafa Güryaylı Eğitim ve İnsani Bilimler Merkezi EH216
İngilizce Hazırlık ve Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce Hazırlık Okulu ve Modern Diller İbrahim Tekman Eğitim ve İnsani Bilimler Merkezi EH216
Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları (TR) İbrahim Kızıltaç Eğitim ve Lisansüstü Bilimler Merkezi GE102
Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları (EN) Çizem Doygun Eğitim ve Lisansüstü Bilimler Merkezi GE102
Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Çizem Doygun Eğitim ve Lisansüstü Bilimler Merkezi GE102
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Veri Bilimi Labaran Isiaku Bilim ve Teknoloji Merkezi ST239
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Kozmetoloji Fatma Öksüz Çevik Uraz Merkezi CU220
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Bilgi Güvenliği Teknolojisi Labaran Isiaku Bilim ve Teknoloji Merkezi ST239
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Bilişim Teknolojileri Labaran Isiaku Bilim ve Teknoloji Merkezi ST239
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Yönetim Bilişim Sistemleri Labaran Isiaku Bilim ve Teknoloji Merkezi ST239
Tıp Fakültesi Tıp (EN) Martha Orendu Attah Tıp-Diş İdari Binası MD204
Yükseklisans Programları
FAKÜLTE/YÜKSEKOKUL PROGRAM YÜKSEK LİSANS BİNA ADI OFİS NUMARASI
Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Emmanuel Mshelia Halilu Bilim ve Teknoloji Merkezi ST250
Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Mehmet Ali Yavuz Eğitim ve Lisansüstü Bilimler Merkezi GE215
Eğitim Fakültesi Eğitim Yönetimi ve Planlaması Fatoş Silman Eğitim ve Lisansüstü Bilimler Merkezi GE227
Eğitim Fakültesi Zihin Engelliler Öğretmenliği Cahit Nuri Eğitim ve Lisansüstü Bilimler Merkezi GE216
Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmalık Gürcan Seçim Eğitim ve Lisansüstü Bilimler Merkezi GE228
Fen Edebiyat Fakültesi Genel Psikoloji (EN) Linda Fraim Eğitim ve İnsani Bilimler Merkezi EH109
Fen Edebiyat Fakültesi Klinik Psikoloji Linda Fraim Eğitim ve İnsani Bilimler Merkezi EH109
Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Nur Paşaoğlulları Aydınlık Bilim ve Teknoloji Merkezi ST242
Güzel Sanatlar Tasarım Ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Devrim Y. Besim  Eğitim ve İnsani Bilimler Merkezi EH307
Güzel Sanatlar Tasarım Ve Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Sevinç Kurt Eğitim ve İnsani Bilimler Merkezi EH321
Güzel Sanatlar Tasarım Ve Mimarlık Fakültesi Grafik Tasarım Vüsal Bağırov Eğitim ve İnsani Bilimler Merkezi EH315
Hukuk Fakültesi Hukuk Şölen Külahçı  Merkezi Derslik Binası 2354
Hukuk Fakültesi Uluslararası Hukuk Erdem Ertürk  Merkezi Derslik Binası 2353
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Sertaç Sonan Eğitim ve Lisansüstü Bilimler Merkezi GE131
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Muhasebe ve Finans Asil Azimli Çevik Uraz Merkezi CU232
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Bankacılık ve Finans Kemal Çek Çevik Uraz Merkezi CU231
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme  Figen Yeşilada Çevik Uraz Merkezi CU238
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Tarık Atan Çevik Uraz Merkezi CU239
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Hasan Rüstemoğlu Çevik Uraz Merkezi CU115
İletişim Fakültesi İletişim ve Medya Çalışmaları Jonathan Stubbs Çevik Uraz Merkezi CU 123
Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Muhammed Reza Kharimi Bilim ve Teknoloji Merkezi ST217
Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Öykü Akaydın Bilim ve Teknoloji Merkezi ST202
Mühendislik Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Devrim Seral Bilim ve Teknoloji Merkezi ST203
Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Mehmet Kuşaf Bilim ve Teknoloji Merkezi ST222
Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Sedef Çakır Bilim ve Teknoloji Merkezi ST209
Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Hatice Erkurt Bilim ve Teknoloji Merkezi ST204
Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Mustafa Dağbaşı Bilim ve Teknoloji Merkezi ST210
Mühendislik Fakültesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Ertan Akün Bilim ve Teknoloji Merkezi ST201
Mühendislik Fakültesi Mühendislik Yönetimi Ayşe Tansu Tunçbilek Bilim ve Teknoloji Merkezi ST212
Mühendislik Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Neyre Tekbıyık Ersoy Çevik Uraz Merkezi CU114
Sağlık Bilimleri Fakültesi/Yüksekokulu/Meslek Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik (TR) Ayşe Okan Çevik Uraz Merkezi CU211
Sağlık Bilimleri Fakültesi/Yüksekokulu/Meslek Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Salih Angın Çevik Uraz Merkezi CU207
Sağlık Bilimleri Fakültesi/Yüksekokulu/Meslek Yüksekokulu Hemşirelik (EN) Hatice Sütçü Çiçek Çevik Uraz Merkezi CU204
Sağlık Bilimleri Fakültesi/Yüksekokulu/Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmet (EN) Afet Arkut Çevik Uraz Merkezi CU208
Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Bitki Bilimi ve Teknolojileri Ahsen Işık Özgüven Eğitim ve Lisansüstü Bilimler Merkezi GE124
Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği (TR/EN) Orhan Uludağ Eğitim ve Lisansüstü Bilimler Merkezi GE127
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Veri Bilimi Dokun Iwalewa Oluwajana Bilim ve Teknoloji Merkezi ST239
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Bilişim Teknolojileri Adacha Felix Kwala Bilim ve Teknoloji Merkezi ST239
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Yönetim Bilişim Sistemleri Dokun Iwalewa Oluwajana Bilim ve Teknoloji Merkezi ST260
Doktora Programları
FAKÜLTE/YÜKSEKOKUL PROGRAM DOKTORA BİNA ADI OFİS NUMARASI
Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş Çene Cerrahisi Abdullah Alalwani Tıp-Diş İdari Binası MD101
Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Abdullah Alalwani Tıp-Diş İdari Binası MD101
Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Abdullah Alalwani Tıp-Diş İdari Binası MD101
Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Abdullah Alalwani Tıp-Diş İdari Binası MD101
Eczacılık Fakültesi Farmasötik Bilimler Gamal Moustafa Bilim ve Teknoloji Merkezi ST251
Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Mehmet Ali Yavuz Eğitim ve Lisansüstü Bilimler Merkezi GE215
Eğitim Fakültesi Eğitim Yönetimi ve Planlaması Fatoş Silman Eğitim ve Lisansüstü Bilimler Merkezi GE227
Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmalık Gürcan Seçim Eğitim ve Lisansüstü Bilimler Merkezi GE228
Güzel Sanatlar Tasarım Ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Sertaç İlter Eğitim ve İnsani Bilimler Merkezi EH305
Hukuk Fakültesi Hukuk Şölen Külahçı  Merkezi Derslik Binası 2354
Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Şölen Külahçı Merkezi Derslik Binası 2354
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Özker Kocadal Çevik Uraz Merkezi CU228
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Muhasebe ve Finans Mehmet Ağa Çevik Uraz Merkezi CU229
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Profesyonel Doktora) Iman Aghaei Çevik Uraz Merkezi CU238
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Georgiana Karadas Çevik Uraz Merkezi CU237
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Iman Aghaei Çevik Uraz Merkezi CU238
İletişim Fakültesi İletişim ve Medya Çalışmaları Jonathan Stubbs Çevik Uraz Merkezi CU 123
Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Muhammed Reza Kharimi Bilim ve Teknoloji Merkezi ST217
Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Öykü Akaydın Bilim ve Teknoloji Merkezi ST202
Mühendislik Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Devrim Seral Bilim ve Teknoloji Merkezi ST203
Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Mehmet Kuşaf Bilim ve Teknoloji Merkezi ST222
Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Sedef Çakır Bilim ve Teknoloji Merkezi ST209
Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Hatice Erkurt Bilim ve Teknoloji Merkezi ST204
Mühendislik Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Neyre Tekbıyık Ersoy Çevik Uraz Merkezi CU114
Sağlık Bilimleri Fakültesi/Yüksekokulu/Meslek Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik (TR) Ayşe Okan Çevik Uraz Merkezi CU211
Sağlık Bilimleri Fakültesi/Yüksekokulu/Meslek Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Salih Angın Çevik Uraz Merkezi CU207
Sağlık Bilimleri Fakültesi/Yüksekokulu/Meslek Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği  Cem Dikmen Çevik Uraz Merkezi CU208
Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Turizm Yönetimi  Orhan Uludağ Eğitim ve Lisansüstü Bilimler Merkezi GE127
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Yönetim Bilişim Sistemleri Mary Agoyi Bilim ve Teknoloji Merkezi ST259

Yeni Öğrenci Kayıt Şemaları

TC/KKTC Öğrencileri Kayıt Akış Şeması

2022-2023 Akademik Yılı Güz Dönemi çevrim içi ders kayıtları 12-30 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. İsteyen öğrenciler 26-30 Eylül 2022 tarihleri arasında ise danışmanı ile yüz yüze etkileşimli kayıt yapabilme fırsatına da sahiptirler.

 

Yeni ön lisans/lisans ve lisansüstü öğrencileri kayıt akış şemasını görüntülemek için tıklayınız

 

Yeni Öğrenci Online Hizmetler Kullanımı

UKÜ Bilgi Sistemleri Kullanım Kılavuzu

Bu kılavuz, UKÜ'ye yeni başlayan öğrencilere yöneliktir, lütfen web postanızı, SIS ve Moodle'ınızı etkinleştirmeyle ilgili izlemeniz gereken adımlara dikkatlice bakınız.

Kılavuzu görüntülemek için tıklayınız.