Üniversitemizin idari birimlerinden biri olan Öğrenci İşleri Müdürlüğü, öğrencilerin kayıt anından itibaren mezun olana dek iletişimde olacağı bir birimdir.

Öğrenciler kayıt esnasında Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ne gelir, gerekli işlemleri yaparak kayıtlarını tamamlarlar. Sonrasında herhangi bir belge veya bilgi ihtiyaçları olduğunda öğrenciler birimimize başvurup ilgili konu ve ihtiyaçları doğrultusunda yardım alabilirler.

Öğrencilerin kayıt esnasında teslim ettiği orijinal belgelerin (diploma) kontrol ve düzenlenmesi, sonrasında herhangi bir ihtiyaç veya ilişik kesme durumunda öğrencilere iade edilmesi, birimimiz tarafından yapılır.

Öğrencilerin eğitim süresince karşılaşabileceği müfredat, yanlış (eksik-fazla) ders kaydı, sisteme yapılan not girişi gibi problemler de Öğrenci İşleri Müdürlüğü tarafından çözülür.

Öğrenciler birimimize başvurarak öğrenci belgesi, not çizelgesi ve ihtiyaçlarına göre çeşitli özel yazılar alabilirler. Özel yazıların içeriği kayıt şekli, okulumuzdan ilişiğini kestiği, aktif öğrencimiz olduğu, bölüm değiştirdiği, hazırlığı bitirip bitirmediği, yatay geçiş yaptığı vb. gibi konularla ilgili olabilir. Özellikle yabancı öğrenciler yurt dışına çıkarken vize alabilmek için aktif öğrenci olduğunu ve bir sonraki döneme kayıt yaptırmasının beklendiğini belirten bir özel yazı talebinde bulunurlar. Bunlara ek olarak öğrenciler yatay geçiş döneminde gerekli evrakları birimimize başvurarak yatay geçiş paketi olarak temin ederler.

Öğrencilerin her türlü mezuniyet işlemleri, onayları ve mezuniyet töreni birimimiz tarafından gerçekleştirilir.

Birimimizin çalışanlarının dinamik, iyi niyetli, sabırlı ve enerjik kişiliklerinin yardımı ve zaman içerisinde edindikleri tecrübe sayesinde, öğrencilere yaklaşımları gayet sıcakkanlıdır. Bundan dolayı öğrencilerimizle ilişkileri karşılıklı anlayış ile günden güne sağlıklı bir şekilde gelişmektedir. Çalışanlarımızın ve öğrencilerimizin bu denli iyi ilişkilere sahip olması hem öğrencilerimizin memnuniyeti, hem de işleyiş açısından çok önemli ve faydalıdır.

Öğrencilerimizin birimimize sıkça yönelttiği sorulara ve bu soruların cevaplarına Öğrenci Bilgi Sistemi adresinden kolaylıkla ulaşılabilirler.

Birimimize ulaşmak için kurumumuzun genel numarası olan 0392 671 11 11’i aradıktan sonra santral menüsünden Öğrenci İşleri Müdürlüğü’nün dahilisini tuşlamanız yeterli olacaktır.

İletişim

Öğrenci İşleri Müdürlüğü
Öğrenci Hizmetleri Binası
Tel: +90 392 671 1111 Dahili: 2033/2895