HAKKINDA

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Eğitim Fakültesi, 2006-2007 akademik yılında eğitim-öğretime başlamıştır. Eğitim Fakültesi bünyesinde Eğitim Bilimleri, Özel Eğitim Öğretmenliği, Sosyal Bilimler ve Türkçe Eğitimi, Temel Eğitim, Yabancı Diller Eğitimi bölümleri ve programlarını barındırmaktadır. Ayrıca, Pedagojik Formasyon Sertifika Programı ile eğitim vermektedir. UKÜ Kuzey Kıbrıs’ta özel eğitim alanında eğitim vermeye başlayan ilk üniversitedir.

MİSYONU VE VİZYONU

Eğitim Fakültesi, öğretmenlik mesleğinin etik ilkelerine sahip, yaratıcı, toplumsal değerlere sahip, kendini geliştiren, sorgulayan, eğitim bilimine katkı koyabilen, kendini geliştiren, seçkin öğretmenler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Uluslararası niteliklere sahip öğretim üyeleriyle vereceği kaliteli, çağdaş eğitimle ulusal ve uluslararası düzeyde kabul gören öğretmen yeterliklerine sahip ve mesleki adanmışlık düzeyi yüksek öğretmenler yetiştirmeye devam etmek, uluslararası düzeyde yürüttükleri bilimsel çalışmalarıyla yaşamboyu öğrenme kültürüne katkıda bulunmak, uluslararası alanda geleceğin örnek fakültesi olmak.

egitim-fakultesi

AKREDİTASYONLAR

Eğitim Fakültesi'nin Okul Öncesi Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümleri Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD) kurumu tarafından akreditasyonu vardır.

EĞİTİM İMKANLARI

Eğitim Fakültesi bölümlerinin dersleri teknolojik donanıma sahip sınıflarla, geniş uygulama alanlarıyla, öğrenci ile birebir ilgilenen güçlü öğretim kadrosuyla gerçekleşir. Öğrenciler, çift anadal ve yandal olanakları ile ikinci bir dalda daha eğitim alabilirler. Fakülte, UKÜ Lisansüstü Eğitim-Öğretim ve Araştırma Enstitüsü’nün ortak çalışması ile kariyerine akademik olarak ilerlemeyi hedefleyen öğrenciler için yüksek lisans ve doktora programlarını yürütmektedir.