DEKAN'IN MESAJIdekan-hasan-tunc

Sevgili Öğrenciler;

Öncelikle Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Hukuk Fakültesine kaydınızı yaptırarak, hukuk eğitimine bu güzide kurumda başlamış olmanızdan dolayı sizleri yürekten kutluyorum.

Fakültemiz çağdaş, nitelikli, ulusal ve uluslararası alanda başarılı hukukçular yetiştirmeyi hedefleyen bir hukuk eğitimi vermeyi amaçlamaktadır. Çağdaş bir eğitimde olması gereken düşünce sistemi ve araştırma yöntemleri, fakültemizde hukukla birleşerek geleceğin güçlü hukukçularının yetişmesine hizmet edecektir. Sizler alacağınız bu eğitim sayesinde, üstün muhakeme gücü ve evrensel adalet anlayışı ile donanmış fertler olarak, meslek hayatınızın zirvelerine tırmanacaksınız.

Unutmayınız ki, eğitimde amacımız ezbercilikten uzak; hukuki sorunları aklın ve vicdanın terazisinde tartabilen, çağdaş yorum yeteneğine sahip, üstün adalet anlayışı ile donanmış, hukuk devletinden sapmayan genç hukukçular yetiştirmektir. Dört yıllık eğitim sürecinizde bu inanç ve kararlılıkla gerçekleştireceğiniz çalışmalar olmadan, anılan hedeflere ulaşmak mümkün olamaz. Ülkesini, toplumunu, insanlığı çok seven; hizmet aşkı ile dopdolu hukukçular olmak sizlerin temel şiarı olmalıdır.

Fakültemiz, alanında iddialı hukuk fakültelerinden biridir ve sizlerin de hak-adalet ordusunun en iyi hukukçuları arasına katılabilmeniz için gereken tüm çabaları göstereceğinden emin olunuz. Biliniz ki, fakültemiz eğitim-öğretim kadrosu alanında en iyiler olmaktan öte, aynı zamanda idealist ve öğrencilerini önceleyen bir bakışa sahip akademisyenlerden oluşmaktadır. Akademik eğitimin her düzeyinde (Lisans-Yüksek Lisans-Doktora) eğitim verebilen, yetenekli bir kadroya sahip kurum olmak da diğer bir üstün yönümüzü ifade etmektedir.

Fakültemizin sahip olduğu bu ilmi zenginlikleri; bunlardan pay almaya talip, siz sevgili öğrencilerimizle paylaşmak en büyük arzu ve mutluluğumuz olacaktır.

Sevgiyle kalınız…

Prof. Dr. Hasan TUNÇ

Hukuk Fakültesi Dekanı