HAKKINDA

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinin kurulduğu günden itibaren faaliyet gösteren İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi üniversitemizin ve Kuzey Kıbrıs’ın en köklü fakültelerinden biridir. Kurulduğu yıllarda İşletme ve Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümleri ile faaliyete geçen fakültemiz, geçtiğimiz 20 yıl içerisinde gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurup bünyesine yeni bölümler katmıştır ve katmaya devam edecektir.

MİSYONU VE VİZYONU

Fakültemiz, öğretim gördükleri süre içerisinde bölümleriyle ilgili olarak hem teorik hem de pratik bilgilerle donatılıp aynı zamanda İngilizce dilde eğitim görmenin de avantajını yaşayacak mezunlar yetiştirmeyi hedef edinmiştir.

Fakültemizin de sahip olduğu “uluslararası” nitelikler sayesinde öğrencilerimiz eğitim almanın yanı sıra farklı kültürlerden öğrencilerle de zaman geçirip küresel dünyanın getirdiği çeşitlilik kavramını birebir yaşarken alanlarında uzmanlaşabileceklerdir.

Fakültemiz alanında uzmanlaşıp, eğitim hayatlarından sonra edindikleri bilgi, beceri ve deneyim sayesinde rahatlıkla alanlarında iş bulabilecek mezunlar yetiştirip hem sosyal hem ekonomik açıdan ülkeye katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

AKREDİTASYONLAR

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemizin bünyesinde yer alan İşletme, Muhasebe ve Finans, Siyaset Bilimleri ve Uluslararası İlişkiler bölümlerimiz Uluslararası İşletme Yönetimi Akrediyasyonu Kurumu (FIBAA) tarafından akreditasyona sahiptir.

iktisadi-idari-bilimler-fakultesi

EĞİTİM İMKANLARI

Fakültemiz bünyesinde faaliyet gösteren dört bölüm bulunmaktadır. Bunlar; Ekonomi, İşletme, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ve Muhasebe ve Finans bölümleridir. Fakültemizi seçen öğrenci adaylarımız hem günümüz değişen ve gelişen koşullarına adapte olacak şekilde hem de teorik ve pratik olarak, alanlarında kendilerini geliştirme olanağı bulacaklardır. Fakültemiz bünyesinde akademik geçmişleri güçlü, aynı zamanda da sektörde tecrübesi bulunan deneyimli tam zamanlı ve yarı zamanlı öğretim üyeleri bulunmaktadır. Öğrenciler bölümlerimizde İngilizce dilinde eğitim almanın avantajıyla mezuniyetten sonra iş hayatlarına bir adım önde başlayacaklardır. Teorik dersler yanında pratik yapma olanağı bulan öğrencilerimiz, zorunlu derslerinin yanında seçmeli dersler alarak kendi ilgi alanlarında daha fazla uzmanlaşabilme olanağı bulmaktadırlar. Seçmeli dersler içerisinde Almanca, Fransızca, İtalyanca, Yunanca, Latince, Rusça gibi yabancı dil seçeneklerinin mevcut olması, öğrencilere mezun oldukları zaman İngilizce yanında ikinci bir yabancı dile hakim olma fırsatı sağlamaktadır. Fakültemiz bünyesinde faaliyette olan ve Kuzey Kıbrıs’ta tek olan Finans Laboratuvarı sayesinde öğrenciler teorik çerçevede öğrendikleri bilgileri de ayrıca pratiğe dökme olanağı bulmaktadırlar.