HAKKINDA

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2010 yılında kurulmuştur. Artan öğrenci sayısı ile akademik kadrosu ile günden güne gelişmektedir. Hukuk Fakültemizde iki lisans, dört yüksek lisans ve bir doktora programı bulunmaktadır.

MİSYONU VE VİZYONU

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin görevi, KKTC’de hukuk eğitimi ve öğretiminin geliştirilmesi ve çağdaş hukukçuların yetiştirilmesidir. Bu bağlamda fakültemiz, ülke ihtiyaçları ve çağdaş gelişmeler ışığında uluslararası saygınlığa sahip bir hukuk araştırma ve eğitim merkezi olarak ülkeye ve insanlığa hizmet etmeyi amaçlamaktadır. Programa katılacak öğrenciler, programın geniş ders yelpazesinden yararlanarak diledikleri alanda uzmanlaşma imkanına sahip olmanın yanında, lisans öğrenimi sırasında sahip oldukları bilgileri tazelemek ya da eksik bilgilerini tamamlamak imkanına sahip olabileceklerdir.

hukuk-fakultesi

EĞİTİM İMKANLARI

Hukuk Fakültesi çalışma alanları bakımından oldukça geniştir. Hukuk Bölümünde 4 yıllık lisans programını tamamlayan öğrenciler, daha sonra yaptıkları stajın konusuna göre genellikle "Hakim", "Savcı" ve "Avukat" unvanları ile çalışmaktadırlar. Bir kısmı da "Danışman" olarak görev yapmaktadır. Bu anlamda Hukuk Fakültesi'nden mezun olan öğrenciler için iş imkanları oldukça geniştir denebilir.