Öğrenciler, yurt oda rezervasyonlarını temsilcilerin sistem aracılığı ile yapabilir. Öğrenci, üniversiteye varışından sonra odasına yerleşebilmesi için Bufavento yurdunun 1. Katına giderek gerekli işlemleri Mare Bianco yönetimi ile yaptırır. Öğrenciler, işlemleri tamamlandıktan sonra ilgili akademik dönemde kalacağı odaya yurt görevlisi yardımı ile yerleşirler.
Öğrenci ilgili yurdunun bina amiri tarafından kendisine verilen yurt yaşam kuralları ve oda zimmet formunu imzalamalıdır. Öğrenci, yurt yaşam kurallarına hakim olmak ve uymakla yükümlüdür. Yurt başvurusu yapacak olan öğrenciler kabülleri için Yurtlar Müdürlüğü’ne istenen belgeler, belirtilen tarihlerde eksiksiz olarak teslim etmelidirler.

Yeni Öğrenciler


ÖSYM’ ye beyan ettikleri adresleri değişmemiş ise ;
- UKÜ yurt başvuru formu çıktısı
- Nüfus cüzdanı fotokopisi
- Sağlık durumunun kurumda kalmasına elverişli olduğunu belirten ve Aile Hekimi tarafından düzenlenen sağlık raporu
- Adli sicil ve arşiv kaydı belgesi
- Yurt ön kayıt bedeli dekont fotokopisi
- Depozito dekont fotokopisi


Not: Yeni öğrenciler temsilci sistemi aracılığı ile başvuru yapabilir veya üniversiteye varıştan sonra yurtlarda kalmaya karar veren öğrenciler Yurtlar Müdürlüğü’ne giderek müsait odalara bakabilir ve beğendikleri yurt odalarının fiyatlarını Muhasebe Müdürlüğü’nden yurt fiyat bilgisi alarak ödemesini yaptıktan sonra tekrardan Yurtlar Müdürlüğü’ne giderek kayıt işlemlerini tamamlayabilirler.


Yurttaki Öğrenciler


Daha önce yurtta kalan öğrenci kayıt dönemine göre yılda 2 defa güz ve bahar dönemi olmak üzere rezervasyon ücreti ödeyerek tekrardan yurt kaydı yapabilir (bu süreçte öğrencinin hiç borcunun olmaması gerekmektedir)


Başvur

Oda Transferi


Konakladığı yurt odasını bir sonraki akademik yıl için rezerve etmek isteyen öğrencilerin dönem bitmeden Yurtlar Müdürlüğü’ne talebini iletmeleri gerekir.

Oda Değişimi


Yurt oda değişimleri öğrencinin talebi üzerine birebir aynı olan başka bir oda ile yapılır. Yurt oda değişim talebi ilk defaya özel ücretsiz olarak yapılmaktadır. Ancak, öğrenci ikinci kez oda değişimine gitmek istiyorsa 100€ öğrenci hesabına yansıtılır. Öğrenci pahalı odadan daha ucuz bir odaya geçer ise ilk yaptığı sözleşme geçerlidir. Fiyat olarak farklı bir yurda geçildiği zaman fiyat farkı muhasebeye ödenir.
Ayrıca yurt müdürlüğü gerekli gördüğü zaman oda değişikliği yapma hakkı vardır.