Sevgili Öğrenciler,
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), sahip olduğu fiziksel ve teknik altyapısı, uluslararası standartlarda kaliteli eğitimi ve araştırma imkânları ile bölgenin lider yükseköğrenim kurumlarından biridir. Eğitim felsefemiz; öğrencilerimizi bilgi çağının gerektirdiği evrensel niteliğe ve bilgiyi kullanma yeteneklerine sahip, donanımlı, kendini geliştirebilecek her türlü bilgiye açık, araştırmacı, dinamik, mesleğinde ve iş dünyasında rekabete hazır bireyler olarak yetiştirmektir.
UKÜ’nün modern yerleşkesinde gelişmiş altyapı, uluslararası seviyedeki nitelikli öğretim kadrosu ve 109 farklı ülkeden 19.000’in üzerinde öğrenci nüfusu ile çok kültürlü ortamda eğitim verilmektedir. İngiltere’nin ve Avrupa’nın saygın üniversitelerinde eğitim alma imkânı sunan programları, zengin spor, sosyal ve kültürel etkinlik olanakları, mükemmel öğrenci öğretim üyesi iletişimi, uluslararası akreditasyon ve denklikleri ve dünyanın her yerinde geçerli diplomasıyla UKÜ, sizleri rekabetçi, yaratıcı ve girişimci bireyler olarak yetiştirecektir.
Üniversitemiz, öğrencilerine çeşitli alanlarda çift anadal ve yandal imkânları yanında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bir ilk olarak “Tümleşik Eğitim (4+1)” ve “Bütünleşik Doktora” programları da sunarak sizlerin kendinizi farklılaştırma ve kariyerlerinize daha kısa sürede başlayabilme imkânı da sunmaktadır.
Hayattaki hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilmek için Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde ayrıcalıklı ve rekabetçi eğitim alma fırsatını değerlendirmenizi özellikle sizlerden istiyorum. Unutmayın ki üniversite ve meslek seçiminiz sizlerin gelecekteki yaşamınızı doğrudan etkileyecektir. Bu nedenlerle doğru tercih ve kararlar sizler için çok önemlidir.
Eğitim yaşamınızda ufkunuz ve yolunuz açık olsun.

Prof. Dr. Halil NADİRİ
Rektör