MÜDÜR'ÜN MESAJI

mudur-salih-angin

Sevgili Öğrenciler,
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin dinamik ve hızla gelişen Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu’na hoş geldiniz.

Günümüzde bilgi ve teknolojideki gelişmeler, sağlık politikaları ile sağlık uygulamalarında değişimi zorunlu kılar. Bu değişim, toplumun sağlık gereksinimlerine göre kaliteli hizmet sunabilmek amacıyla farklı alanlarda eğitim veren programlara gereksinimi de gündeme getirir. Sağlık bakım hizmetlerinin gelişmişliği, ancak farklı sağlık alanlarında eğitim görmüş bireylerin ekip olarak ortak amaçlar doğrultusunda çalışmayı başarabilmesiyle olasıdır.

Sağlık hizmetlerine nitelikli insan gücü yetiştirmek üzere UKÜ Sağlık Bilimleri Yüksekokulumuz, ekip çalışmasını eğitim aşamasında gerçekleştirme çabasındadır. Yüksekokulumuz 2015-2016 eğitim-öğretim yılında ilk öğrencilerini hemşirelik ve nursing programlarına almıştır. Sağlık Bilimleri Yüksekokulu bünyesinde YÖK onaylı Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Çocuk Gelişimi ile Sağlık Yönetimi bölümlerimiz vardır. Öğrencilerimiz alanında tanınmış öğretim elemanlarının katkılarıyla yetişmekte, ulusal ve uluslararası değişim ve lisansüstü programlarla entegre şekilde gelişimlerini sürdürür.

Yüksekokulumuzun KKTC’de en büyük üniversitelerden birinde yer alması, önemli bir avantajıdır. Her biri alanında referans birim olarak tüm bölümleri ile UKÜ Sağlık Bilimleri ülkemizde ve bağlantılı diğer ülkelerde saygın kurumlar arasında yerini almıştır.

Prof. Dr. Salih ANGIN

Sağlık Bilimleri Yükseokulu Müdürü