MÜDÜR'ÜN MESAJI
mudur-salih-angin

Sevgili Öğrenciler,
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin dinamik ve hızla gelişen Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu’na hoş geldiniz.

Günümüzde bilgi ve teknolojideki gelişmeler, sağlık politikaları ile sağlık uygulamalarında değişimi zorunlu kılmaktadır. Bu değişim, toplumun sağlık gereksinimlerine göre kaliteli hizmet sunabilmek amacıyla farklı alanlarda eğitim veren programlara gereksinimi de gündeme getirmektedir. Sağlık bakım hizmetlerinin gelişmişliği, ancak farklı sağlık alanlarında eğitim görmüş bireylerin ekip olarak ortak amaçlar doğrultusunda çalışmayı başarabilmesiyle olasıdır.

Sağlık hizmetlerine nitelikli insangücü yetiştirmek üzere UKÜ Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulumuz, ekip çalışmasını eğitim aşamasında gerçekleştirme çabasındadır. Meslek Yüksekokulumuz 2012-2013 eğitim-öğretim yılında ilk öğrencilerini almaya başlamıştır. Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde YÖK onaylı çeşitli bölümler bulunmaktadır. Öğrencilerimiz alanında tanınmış öğretim elemanlarının katkılarıyla yetişmekte, ulusal ve uluslararası değişim ve lisansüstü programlarla entegre şekilde gelişimlerini sürdürmektedir.

Meslek Yüksekokulumuzun KKTC’de en büyük üniversitelerden birinde yer alması, önemli bir avantajıdır. Her biri alanında referans birim olarak tüm bölümleri ile UKÜ Sağlık Bilimleri ülkemizde ve bağlantılı diğer ülkelerde saygın kurumlar arasında yerini almıştır.

Prof. Dr. Salih ANGIN

Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu Müdürü