Sağlık Merkezi
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Sağlık Merkezi’nde görevlendirmiş doktor ve hemşire ile öğrencilere ve üniversite personeline her türlü sağlık ve ilk yardım müdahalelerinin yanı sıra ayakta tedavi hizmetlerini sunar. Öğrenci ve personelin fiziki engeli olduğu ve sağlık merkezine gidemediği durumlarda sağlık personeli bulundukları noktaya gidip yardımcı olur.
Sağlık Sigortası olan öğrenciler, Sağlık Bakanlığı'na bağlı tüm hastanelerde tedavi görebilirler. Öğrenciler, acil servisler, polikliniklerdeki teşhis ve kontrol (laboratuvar, röntgen); diş çekme ve diş poliklinikleri doldurma; büyük ve küçük operasyonlar; yatılı iken gerekli tıbbi ve diğer ihtiyaçları da içeren yatılı tedavi ve tedavi masraflarını herhangi bir bedel ödemeden hizmet alabilirler.
Sağlık Merkezi’nde 24 saat hastaneye ulaşımı sağlayacak bir hasta nakil aracı hazır bulunur. Mesai saatleri dışı ve resmi tatillerde 24 saat ulaşılabilen 800 dahili acil hattından görevli personelden yardım alınabilir.
Mesai saatlerinde Sağlık Merkezi’ne 0392 671 1111-2905 dahili hattan ulaşılabilir.


Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi
Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi, kişisel olarak bireylere rahatsızlık veren problemleri, kendi davranışlarını, düşüncelerini ve ruh hallerini anlamalarına ve farkındalık kazandırarak etkin bir şekilde baş etmelerine yardımcı olmaktır.
Psikolojik Danışmanlık, bireyin yaşadığı zorluklarda karar verme sürecince ihtiyaç duyulan yardımı sağlar.


Güvenlik
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, güvenlik ekibi tüm kampüs ve yurtlar bölgesinden sorumludur. Kampüs Güvenlik ekibine 0392 671 1111-2936 dahili hattan haftanın 7 günü 24 saat ulaşılabilir.


Temizlik
Yurt odalarında temizlik düzenli belirlenen programa göre, ortak yaşam alanlarında ise gün boyu sağlanır.
Odalarına temizlik yapılmasını isteyen öğrenciler bina amirlerinden alacakları temizlik talep formunu imzaladıktan sonra, toplanan diğer taleplerle birlikte temizlik günleri belirlenip rutin temizlik sırasına alınmaktadır. Ancak temizlik talep formu yurt açılışından sonraki 1 ay içerisinde doldurulup bina amirine verilmelidir. Yurt yaşam kurallarında da belirtildiği üzere odalarda kalan her birey odasını yaşanabilir ve oda arkadaşını rahatsız etmeyecek düzeyde temiz ve tertipli tutmalıdır.


Elektrik, Isınma ve Sıcak Su
Yurtlarda 24 saat kesintisiz sıcak su bulunmakta, kış döneminde merkezi  kalorifer sistemiyle ısınma sağlanmaktadır.
Tüm yurt odalarının ve apartların bireysel süzme sayacı bulunur. Tüm sayaçlar öğrenciler odalarına yerleşmeden okutulur. Her ayın 26. Gününde bina amirleri her dairenin elektrik ve ısınma ile ilgili okutulan sayaçların kaydını tutar (elektrik ve ısınma sarfiyatı oda sakinlerine eşit olarak bölünmektedir).
Elektrik birim fiyatı 0.47 TL, merkezi ısıtma sistem birim fiyatı 1,75 TL’dir. Tüm stüdyo tipi yurtlarda merkezi ısıtma sistemi ve 7/24 sıcak su bulunur. Soli yurdunun her odasında klima bulunur ve yaz, kış modu merkezi yönlendirme ile aktif hale getirilir. Sıcak su 7/24 bulunur. Apart Tipi yurtlarda Apart 3’de klima bulunur.


Çamaşırhane
Kampüs içerisinde Öğrenci Merkezi’nde bulunan Simit Dünyası yanı ve Soli yurdunun altında olmak üzere 2 Çamaşırhane bulunur.
Çamaşırhanelerde; çamaşır makineleri, kurutma makineleri ve endüstriyel ütü masaları bulunur.
Yıkama fiyatı 5 TL, kurutma fiyatı 5TL’dir.


Yiyecek Hizmetleri
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), tüm öğrencilerine ve çalışanlarına sağlıklı, temiz ve kaliteli yiyecek hizmetleri sunar.
Yiyecek hizmet tesisleri İSO 22000:2005 Gıda güvenliği yönetim sistemi ve İSO 9001:2008 Kalite yönetim sistemi belgelerine sahip olup, en iyi şekilde tüm ihtiyaçlara cevap verir. Kampüs Müdürlüğü’ne bağlı olan yiyecek hizmet tesisleri düzenli olarak denetlenir.
Öğrenci kafeteryasında, 460 kişi kapasiteli günde üç öğün yemek servisi yapılır. Menü ve yemekler uzman diyetisyenler gözetiminde hazırlanarak, birçok seçenek sağlanır. Öğrenciler, öğrenci kartları ile bu kafeteryada üç öğün yemek yeme hakkına sahiptirler.
Kampüs içerisinde öğrencilerin keyifli vakit geçirebilecekleri ve yiyecek- içecek ihtiyaçlarını giderebilecekleri restoran ve kafeler Öğrenci Merkezi’nde bulunur. Burada, birbirinden farklı yörenin ve kültürün yemekleri yiyecek ve içecek servisi yapan çeşitli hizmet binalarında yer alır.
Bunlara ek olarak, fakülte binaları içerisinde gün boyu alternatif yemek olanaklarından faydalanabilecekleri yiyece-içecek otomatları ve kafeler bulunur.
Stüdyo yurtlarında konaklamak isteyen öğrencilere yemek, yurt ve eğitim ücretlerinin uygun fiyatlarla birlikte sunulduğu paket programlar vardır.


Dinlenme Salonları
Tüm stüdyo tipi yurt binalarının girişlerinde oturma grubu bulunur.


Misafirler
Öğrencileri yerleştirmeye gelen veliler veya misafirler için belli bir ücret karşılığında konaklama sağlanır. Misafire çarşaf, yorgan ve yastık temin edilir.


İnternet ve TV
Tüm yurt binalarında network prizleri ve kablosuz internet bağlantısı bulunur.Yurt odalarında odaya ait telefon ve kablolu kanal bağlantıya sahip televizyon mevcuttur.


Posta/Kargo Hizmetleri
Öğrenciler okulumuza gelen postalarını Öğrenci İşleri binasında girişte bulunan posta işlemlerinin yürütüldüğü masadan temin edebilirler. Hafta içi 14:00-16:30 saatleri arasında gelen postalar imza karşılığı dağıtılır.


Otopark
UKÜ yurt bina çevrelerinde otopark alanları bulunur. Öğrenciler, Kampüs Müdürlüğü’nden araba pul’u satın almalıdır.


BANKALAR / ATM'LER
Öğrenci Hizmetleri Binasında Nova Bankası, Öğrenci Merkezi’nde iki adet ortak ATM ve Lemar Süpermarket yanında Garanti Bankası ATM’si bulunur.


KÜTÜPHANE
Kampüs içerisinde bulunan UKÜ Kütüphanesi haftanın 7 günü öğrencilere hizmet verir.


SPOR AKTİVİTELERİ
Öğrencilerin, spor ihtiyaçlarını gidermek için haftanın 7 günü kullanıma açık bulunan CIU ARENA Spor kompleksi kampüs içerisinde yer alır. KKTC’nin en büyük ve tek entegre spor kompleksi olan CIU Arena, herkesin yararlanabileceği kapalı ve açık saha kortları ve sahaları ve daha pek çoğuna bünyesinde yer vermektedir.


Ulaşım
Öğrenciler, UKÜ ulaşım servisleri ile kampüsten şehir içine ücretsiz olarak ulaşım sağlayabilirler.


Oyun Alanları
Öğrenciler, Öğrenci Merkezi’nde yer alan Oyun ve Eğlence Merkezi (Break Point) bilardo, dart ve langırt gibi olanaklardan yararlanabilirler.


Sinema Salonu
Öğrenciler, Sosyal Aktiviteler Koordinatörlüğü ve Uluslararası Merkez idari birimleri tarafından haftalık düzenlenen film gösterilerini Öğrenci Merkezi’nde bulunan Sinema Salonunda izleyebilirler.