HAKKINDA

Yabancı Diller Yüksekokulu (YDY), 1997 yılında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) kuruluşundan bu yana varlığını sürdürmektedir. Okulumuz, ilk yıllarına "Yabancı Dil Merkezi İngilizce Programı" olarak başlamış ve 2008 yılında “Yabancı Diller Yüksekokulu” adını almıştır. Yabancı Diller Yüksekokulu 2008 yılından beri iki ana bölümden oluşur: Hazırlık Bölümü ve Modern Diller Bölümü.

MİSYON VE VİZYON

Misyonumuz İngilizce öğretim yapan bölümlerdeki tüm öğrencilerimize kaliteli İngilizce eğitimi (lisans öncesi ve lisans öğrenimi boyunca) verilmesidir. Böylece öğrencilerimiz akademik hedeflerine ulaşabilir ve akademik amaçlı İngilizce kullanabilirler.

Vizyonumuz, yenilikçi müfredat tasarımında mükemmeliyet standartları belirleyerek, İngilizce'yi yabancı dil olarak öğretmenin etkili tekniklerini geliştirerek ve kültürler arası anlayışı ilerleterek, Kuzey Kıbrıs ve Türkiye'de önde gelen yabancı dil okullarından biri olmaktır.

ingilizce-hazirlik-ve-yabanci-diller-yuksekokulu

AKREDİTASYONLAR

Yabancı Diller Yüksekokulu, Ocak 2015'ten beridir Pearson Assured tarafından akredite edilerek uluslararası standartlarda bir eğitim sunduğunu belgelemiştir. Bu akreditasyon, Yabancı Diller Yüksekokulu'nun kalite süreçlerinin bağımsız bir kuruluş tarafından tescillendiğini ve, uluslararası bir kalite kriterini karşıladığını göstermektedir.

pearson-0

Pearson Assured, kurumların eğitim veya öğretim programlarının tasarımını, sunumunu, kalite güvencesini ve/veya değerlendirmesini destekleyen süreçlerin kalitesini garanti eden bir akreditasyon hizmetidir. Bu hizmet kalitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından sunulan belirli nitelikleri veya eğitim programlarını değil, kurumun süreçlerini güvence altına alır.