HAKKINDA

Yabancı Diller Yüksekokulu (YDY), 1997 yılında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) kuruluşundan bu yana varlığını sürdürmektedir. Okulumuz, ilk yıllarına "Yabancı Dil Merkezi İngilizce Programı" olarak başlamış ve 2008 yılında “Yabancı Diller Yüksekokulu” adını almıştır. Yabancı Diller Yüksekokulu 2008 yılından beri iki ana bölümden oluşur: Hazırlık Bölümü ve Modern Diller Bölümü.

MİSYON VE VİZYON

Misyonumuz İngilizce öğretim yapan bölümlerdeki tüm öğrencilerimize kaliteli İngilizce eğitimi (lisans öncesi ve lisans öğrenimi boyunca) verilmesidir. Böylece öğrencilerimiz akademik hedeflerine ulaşabilir ve akademik amaçlı İngilizce kullanabilirler.

Vizyonumuz, yenilikçi müfredat tasarımında mükemmeliyet standartları belirleyerek, İngilizce'yi yabancı dil olarak öğretmenin etkili tekniklerini geliştirerek ve kültürler arası anlayışı ilerleterek, Kuzey Kıbrıs ve Türkiye'de önde gelen yabancı dil okullarından biri olmaktır.

ingilizce-hazirlik-ve-yabanci-diller-yuksekokulu

AKREDİTASYONLAR

Yabancı Diller Yüksekokulu uluslararası standartlarda bir eğitim sunduğunu, Pearson tarafından akredite edilerek tescil etti. 12 Mart 2019 tarihinden itibaren akredite edilen Yabancı Diller Yüksekokulu’nun akreditasyonu her yıl yenilenmektedir.