no getright Elektronik Kaynaklarno flasget Elektronik Kaynaklar


Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Kütüphanesi, ANKOS, EKUAL ve yayıncılar arasındaki ortak lisans anlaşmaları gereğince, kaynaklar sadece kişisel araştırma ve bilgi ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılabilir. Yanlış kullanımlar kullanıcıya yasal sorumluluklar yükler.


Yapılamaz: • Veritabanlarından otomatik dosya indirme programları kullanılarak, sistematik şekilde, çok sayıda yayının kopyalanması, kişisel bilgisayarlara aktarılması yasaktır.

Veritabanlarının ticari amaçlı olarak kullanılması, satılması veya içeriğinin dağıtılması yasaktır.

Veritabanlarından kopyalanan bilgilerin Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi personel ve öğrenciler dışındaki kişilerle paylaşılması yasaktır.

Veritabanlarından kopyalanan içerik bilgisinin veya makalenin e-posta listeleri ile dağıtılması yasaktır.

Veritabanlarından indirilen kayıtlar üzerinde değişiklik yapılması ya da bunlardan yararlanılarak benzer çalışmaların yaratılması yasaktır.


UYARI! Kullanıcı adı ve şifrenizi başkalarına vermeyiniz.

TÜBİTAK Elektronik Kaynaklar Ulusal Akademik Lisans EKUAL Kullanım Hakları Sözleşmesi

Sınırlı sürelerle deneme erişimine açtığımız veri tabanları hakkındaki görüşleriniz bizim için çok önemli. Deneme erişimindeki herhangi bir veri tabanı ile ilgili olarak bizimle paylaşmak isteyeceğiniz görüş ve önerilerinizi library@ciu.edu.tr adresine e-posta ile bildirmenizi rica eder, teşekkür ederiz.

LEXPERA Yeni Nesil Hukuk Bilgi Sistemi

LEXPERA Yeni Nesil Hukuk Bilgi Sistemi içeriginde mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve yorumlar gibi literatür kaynaklarının olduğu kapsamlı bir hukuk bilgi sistemidir.
LEXPERA Yeni Nesil Hukuk Bilgi Sistemi yıl sonuna kadar kullanımınıza açılmıştır.
Erişim Adresi: www.lexpera.com.tr

HİPERKİTAP

Hiperkitap; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe bir çok konu 300 yayınevinin 14.000'den fazla ekitabını içermektedir. Aynı zamanda atlaslar, sozlükler, ansiklopediler gibi kaynakları ve onde gelen üniversitelerin akademik yaynları’da Hiperkitap'ta yer almaktadır.
Hiperkitap veritabanı üniversitemiz için yıl sonuna kadar erişime açıktır.
Erişim Adresi: www.hiperkitap.com

VIDOBU

VIDOBU Kişisel gelişim, Mesleki gelişim, Ofis programları, Bilişim teknolojileri, Fotografçılık, Grafik tasarım,Web tasarım, Programlama, 3D ve Animasyon, Video düzenleme gibi konularda toplam 11.100 video eğitim ve 587 eğitim seti içermektedir.VIDOBU video eğitim programı yıl sonuna kadar kullanımınıza açılmıştır.

Erişim Adresi: www.vidobu.com

Google Book Search books sm Elektronik Kaynaklar


İçerik: İlginizi çekecek kitapları bulmak ve onları nereden satın ya da ödünç alabileceğinizi öğrenmek için bütün kitapların bulunduğu metinde arama yapılabilecek bir arama motoru.

Erişim adresi

Kullanım kılavuzu: Siteye git


Google Scholar scholar logo Elektronik Kaynaklar


İçerik: Google Scholar akademik litaratür üzerinde arama yapmak için kullanılan bir arama motorudur. Tarama birçok disiplin ve kaynak üzerinde yapılabilmektedir. Bu kaynaklar makaleler, tezler, kitaplar, özetler, akademik basımevleri, profesyonel guruplar üniversiteler yada diğer akademik organizasyonlar olabilmektedir.

Erişim adresi

Kullanım kılavuzu: Siteye git


The Open Library front page Elektronik Kaynaklar

İçerik:Açık kaynaklı kitaplara ücretsiz kullanıcı erişimi sunan site.

Erişim adresi

Kullanım kılavuzu: indir


Google Akademik 1207755524 Elektronik Kaynaklar

İçerik:Akademik literatürde geniş çaplı arama yapmak için kolay bir yol sunmaktadır. Tek bir yerden birçok alanda ve kaynakta arama yapabilirsiniz: akademik yayıncılara, profesyonel derneklere, ön baskı kaynaklarına, üniversitelere ve diğer akademik organizasyonlara ait gözden geçirilmiş yazılar, tezler, kitaplar, özetler ve makaleler. Google Akademik, akademik araştırma dünyasında en alakalı araştırmayı tanımlamanızı kolaylaştırır.

Erişim Adresi: http://scholar.google.com.tr/

Kullanım Klavuzu: http://scholar.google.com.tr/intl/tr/scholar/help.html


Açık erişim prensibine göre yayınlanan elektronik bilgi kaynakları ve veri tabanlarından bazıları şunlardır:

Open Science Directory: http://www.opensciencedirectory.net/

Arşiv: http://arxiv.org/

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Müzesi: http://auhf.ankara.edu.tr/muze/

Directory of Open Access Journals: http://www.doaj.org/

ULAKBİM Ulusal Veritabanları (UVT) http://uvt.ulakbim.gov.tr/

ULAKBİM Belge Sağlama http://ulakbim.tubitak.gov.tr/tr/search/node#

T.C. Resmi Gazete Bilgi Merkezi http://www.resmigazete.gov.tr/default.aspx