HAKKINDA

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, 2019-2020 akademik yılında ingilizce Diş Hekimliği Programı ile alanında uzman, deneyimli, ulusal ve uluslararası düzeyde öğretim üyesi kadrosu ile eğitim-öğretime başlamıştır. 5 yıllık diş hekimliği programı sonrasında öğrenciler çağdaş, donanımlı, etik kurallara bağlı, insana değer veren, birer diş hekimi olarak mezun olabileceklerdir.
Program, toplam 10 sömestre dağılmış, 225 krediden oluşan 123 farklı ders ve 300 AKTS’lik bir eğitimden oluşmaktadır. Kısa vadeli gelişim planında ameliyathanelerin işlerlik kazanması ve Diş Hekimliği Doktora programlarının tamamlanması ve bu şekilde polikliniklerde hizmet kalitesinin artırılması, dolayısıyla bilimsel araştırmalarda nitelik ve niceliksel olarak bir yükselme yer almaktadır.
Öğrenciler, ileri teknoloji ve yenilikçi cihazlarla donatılmış eğitim alanlarında diş hekimliği bilgi ve teknikleriyle yetiştirileceklerdir. Eğitimin ilk üç yılında öğrenciler, temel diş hekimliği derslerini, dört ve beşinci yıllarında ise üniversite bünyesinde yer alan Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde kuramsal ve uygulamalı olarak klinik bilimler eğitimini alacaklardır.

dis-hekimligi-fakultesi

MİSYON VE VİZYON

Diş Hekimliği Fakültesi’nin misyonu, toplumun sağlığına katkı sağlayabilen, bilgi üreten, sürekli gelişen, etik değerlere sahip, evrensel bilime katkı koyabilen, rekabetçi, güvenilir diş hekimleri yetiştirmek ve sağlık hizmeti sunmaktır.

Vizyonu, teknolojik gelişmeler doğrultusunda, eğitim, öğretim ve bilimsel çalışmaları ile ulusal ve uluslararası standartlarda geçerli, kaliteli, etkin, güvenilir, sağlık hizmetleri alanında örnek gösterilen ve mezunu olmaktan gurur duyulan özgün bir diş hekimliği fakültesi olmaktır.