HAKKINDA

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi sağlık sektöründe profesyoneller yetiştirerek,sağlık alanındaki ihtiyaçları karşılamaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor.Bu amaçla Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2019-2020 öğretim yılında faaliyete geçiyor. Çağımızın gereklerine uygun son sistem alet ve cihazlarla donatılmış fakültemizde öğrencilerimiz ileri diş hekimliği bilgi ve teknikleriyle yetiştirileceği gibi mezuniyet sonrası da kurs ve sertifika programları ile diş hekimliği mesleğinin gereği olan ömür boyu eğitim alma imkanına sahip olacaklar. Diş Hekimliği Fakültesi'nde 1. ve 2.eğitim yıllarında öğrenciler temel bilimler ve preklinik derslerini, 3.,4. ve 5. eğitim yıllarında ise üniversite bünyesinde yer alan Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde kuramsal ve uygulamalı olarak klinik eğitimi Türkçe ve İngilizce olarak yürütülecektir.

dis-hekimligi-fakultesi

MİSYON VE VİZYON

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi olarak amacımız topluma kaliteli ve yüksek standartlarda ağız diş sağlı hizmetlerini verecek ileri tanı ve tedavi yöntemlerini sunarak,bilimsel araştırma ve geliştirme çalışmaları yapabilecek diş hekimleri yetiştirmek. Ayrıca çağın gereklilikleri doğrultusunda hasta ve hekim haklarına saygılı,ihtiyaç ve beklentilere uygun eğitim yanında,ulaşılabilir ve kaliteli sağlık hizmeti sunulması amaçlarımız arasındadır. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi olarak konvansiyonel diş hekimliği eğitimi yanı sıra dijital diş hekimliği eğitimi de verilerek öğrencilerin çağdaş ve modern diş hekimleri olarak hayata atılmalarını sağlamak amacında olacağız.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi olarak geleceğe yönelik,son sistem,dijital diş hekimliği teknikleri kullanarak gelecekte en çok tercih edilen fakülteler arasına girmeyi hedefliyoruz. Öğrencilerimizin mezuniyet sonrası ''Ben Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezunum'' deyip gurur duyacakları bir fakülte olma amacındayız.