DEKAN'IN MESAJIdekan-mehmet-yesiltas

Sevgili öğrencilerimiz,

Hızla gelişen ve küreselleşen günümüz dünyasında üniversite mezunları bu değişimlere ayak uydurabilmeyi, kendilerini geliştirebilmeyi ve ilgi alanlarında en iyi yerlere gelmeyi hedef edinmelidirler. Bu bağlamda fakültemizde bulunan İşletme, Muhasebe ve Finansman ve Sisyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler olmak üzere üç bölümde eğitim gören öğrencilerimizi, çalışma alanları ne olursa olsun, mezun oldukları zaman bu küresel gelişmelere adapte olabilecek, kendi alanlarında rahatlıkla istihdam bulabilecek ve akademik kariyer hedeflerine ulaşabilecekleri bir noktaya getirebilmek ilk amacımızdır.

Öğrencilerimizin fakültemizde İngilizce dilinde eğitim aldığı lisans düzeyinde beş lisans program bulunmaktadır. Bu programlar; İşletme, Ekonomi, Dijital Medya ve Pazarlama, Muhasebe ve Finans ve Uluslararası İlişkilerdir. Bölümlerimiz kendi bünyelerinde istihdam edilmiş olan deneyimli öğretim üyesi kadrosuyla, öğrencilerimize araştırmayı, kritik düşünmeyi ve kendini sürekli geliştirmeyi öğretebilmeyi amaçlamaktadır.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak kaliteli eğitim hizmeti sunmayı hedefleyerek uluslararası bağlamda gerek akademide gerekse sektörde hem ekonomik hem de sosyal açıdan katkısı olacak mezunlar yetiştirmek için çalışmaya devam ediyoruz ve fakültemizi tercih eden öğrencilere hoş geldiniz diyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Prof. Dr. Mehmet YEŞİLTAŞ

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı