DEKAN'IN MESAJI


yasemin-yazan-dekan-eczacilik

Sevgili Öğrenciler,
2011-2012 eğitim-öğretim yılında yetkin eczacılar yetiştirmek üzere yola çıkan fakültemiz, uluslararası bilimsel arenada yerini alma yarışında hızla ilerlemektedir. Günden güne akademik ve teknolojik altyapısını güçlendiren fakültemiz eşitlikçi, katılımcı, şeffaf, güvenilir, yenilikçi ve verimli temel değerleri baz alarak, öğrencilerine yalnızca mesleki öğretim kazandırmayı değil, bilimsel, özgür ve sorgulayıcı düşünceye sahip bireyler de kazandırarak topluma katkı vermeyi sürdürmektedir.
Dünyanın birçok ülkesinden üniversitemize gelen öğrencilerimiz, alanında uzman öğretim üyelerinin donanımları ile bilgi ve kültür zenginliğinin harmanlandığı bir üniversite ortamı yaratmaktadır.
Fakültemizin yer aldığı çevreye duyarlı Bilim ve Teknoloji Merkez binamızın kapıları, dünyanın birçok noktasından gelen öğrencilerimizin beraberlerinde getirdikleri esintiler ile açılıp yine öğrencilerimizin eczacılık alanında tam bir donanım ile bu kapılardan son kez çıkmalarını sağlamaktadır.
M.Pharm. ve Pharm.D. derecesi ile mesleki yeterlilik kazanan öğrencilerimizin dünya platformlarında kompetisyona girebilecek donanımda olmasının sağlandığı fakültemiz, gerek öğrenci laboratuvarlarının teknolojisi gerekse çalışma özgürlüğü açısından öğrencilerimize sunduğu olanaklar ile öne çıkmakta ve ileriye doğru atılacak her bilimsel esaslı adım, öğrencilerin aydınlık bilgilerle bezenmesinin sürdürülebilirliğini sağlamaktadır.

Prof. Dr. Emine Yasemin YAZAN

Eczacılık Fakültesi Dekanı