Undergraduate Apply

Önlisans & Lisans

T.C. Yükseköğretim Kurulu ÖSYM tarafından yürütülen sınavlarda başarılı olup tercihleri doğrultusunda üniversitemize kayıt yapmaya hak kazanan ögrenciler, kayıt için gerekli belgeleriyle, tüm Türkiye genelinde bulunan Kayıt ve İrtibat Ofislerimizden veya KKTC’de Türkiye Tanıtım Ofisinden kayıt işlemlerini tamamlayabilirler.

KKTC vatandaşı aday öğrenciler ve T.C. vatandaşı olup 4 yıllık lise eğitimini kesintisiz olarak KKTC’de tamamlamış olan aday öğrenciler, Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı’nda gösterdikleri başarı ve tercih ettikleri programlar doğrultusunda önlisans veya lisans programlarına yerleşirler. Sınavda başarı gösteren öğrencilerimiz, kayıt işlemlerini KKTC Tanıtım Ofisi’nden yapabilirler.


Lisansüstü

Lisansüstü Eğitim-Öğretim Araştırma Enstitüsü, toplam 88 yüksek lisans, 19 doktora ve 2 profesyonel doktora programı sunar.

Adaylar, lisansüstü programlar için enstitüye doğrudan online başvuru sistemiyle gerekli belgeleri sağlayarak başvurabilirler. Başvuru sahipleri enstitü tarafından belirlenen koşulları sağlaması gerekir. Başvurular ve kayıtlar akademik takvimde belirtilen tarihler içinde gerçekleşir. Başvuru değerlendirmeleri, her akademik dönemin başında yapılır.

Aşağıdaki başvuru sistemi ile lisansüstü eğitim programlarına başvurunuzu yapabilirsiniz.

Graduate Apply

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi - AÇIK FİKİRLERE AÇIK

ŞİMDİ BAŞVUR