Sıkça Sorulan Sorular – Cyprus International University | Kıbrıs

Başvuru Sıkça Sorulan Sorular

sorular 300x300 Sıkça Sorulan Sorular

1. Yurt olanakları nelerdir?

Tüm yurt odalarımızda; banyo-wc, buzdolabı, internet bağlantısı, çalışma masası, gardrop, kitaplık ve yatak öğrencilerin kullanımına sunulmaktadır.

Stüdyo tipi yurtlarımızda kalan öğrencilerimiz paket programa dahil oldukları için yemekhaneden faydalanabilmektedirler. Ayrıca stüdyo tipi yurtlarımızda merkezi ısıtma sistemi bulunmaktadır.

Apart Tipi yurtlarımızda tam donanımlı bir mutfak bulunduğundan, öğrencilerimiz kendi yemeklerini yapabilmektedirler.

2. Yurttaki oda arkadaşlarımla anlaşamadığım taktirde yurt ve oda değişikliği yapabilir miyim?

Yurt kayıtlarını arkadaşınızla birlikte yapmanız halinde oda arkadaşınızı seçme imkanınız vardır. Yurtlara yerleştikten sonra Yurtlar Müdürlüğü’ne dilekçe sunularak yurt değişikliği talebi yapılabilmektedir.

3. Yurtlara gelirken, yanımda hangi eşyalarımı almam gerekir?

Yurtlara gelirken beraberinizde kişisel eşyalarınız , yastık, yastık kılıfı, çarşaf, nevresim, pike, battaniye vb. malzemelerinizi beraberinizde getirebilirsiniz.

4. Kız ve erkek yurtları aynı binada mı bulunmaktadır?

Kız ve erkek yurtları birbirinden ayrı binalarda hizmete sunulmaktadır.

5. Yurt odalarında internet imkanı var mı? Eğer varsa ücretli midir?

Tüm yurt odalarımızda, yüksek hızlı internet servisi bulunmaktadır. Öğrenciler kendi kişisel bilgisayarları ile internet ve web olanaklarından sınırsız ve ücretsiz olarak yararlanabilmektedirler.

6. Yurtta çamaşır ütü hizmetleri var mıdır?

Tüm öğrencilerimizin kendi özel çamaşırlarını yıkatabileceği merkezi çamaşırhane mevcuttur. Aynı mekanda ütü yapma olanağı da bulunmaktadır.

7. Yurtlarda emanet hizmeti veriliyor mu?

Yurtlarımızı tercih eden ve bir sonraki yıl için yurt rezervasyonu yapan öğrencilerimizin eşyalarını güvenle bırakabilecekleri emanet hizmetimiz bulunmaktadır.

8. Her yıl yurt kayıtları yenilenir mi?

Mayıs ayında başlayan rezervasyonlar için Yurtlar Müdürlüğü’ne başvurmanız gerekmektedir.

9.Yurtta hayvan besleyebilir miyim?

Yurtlarda hayvan beslenmesine veya bulundurulmasına izin verilmemektedir.

10. Birinci dereceden herhangi bir yakınım odamda kalabilir mi?

Yurtlarda kalan öğrenciler, odalarında yatılı misafir ağırlayamaz. Ancak öğrenci misfarilerinin kampüs içersinde bulunan misafirhanede  konaklama imkanı mevcuttur.

11. Sağlık sorunum olduğunda üniversitede başvurabileceğim sağlık merkezi var mı?

Kampüs içersinde yer alan sağlık merkezimiz öğrencilerimizin hizmetindedir. Tatil günlerinde ve mesai saatleri dışında üniversitemize ait olan ambulans vasıtasıyla Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastahanesi’ne taşınarak sağlık hizmeti verilmektedir.

12.Yurtlarda haberleşme imkanı varmı?

Yurt odalarındaki  mevcut telefonlarla dahili görüşmeler yapılabilmektedir. Dışardan gelen aramalara ve iç hatların aranması  açık her odaya ait telefon mevcuttur. Stüdyo tipi yurtların lobisinde ankesörlü (kartlı telefonlar) bulunmaktadır.