• UKÜ Online
Öğrenciler

You are here

Jasem Haylooz- Haziran 2019

Muhasebeye olan ilgim lise yıllarına dayanmaktadır. Bu konuda uzman olmak, yeni fikirler geliştirmek için üniversitede muhasebe bölümünü okumaya karar verdim. Bu yüzden, yurtdışı üniversitelerini internet üzerinden araştırmaya başladım. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin web sitesinde Muhasebe ve Finans bölümünü gördüm. İnceledim, araştırdım ve gerekli bilgileri yetkililerden aldıktan sonra bölümün bana uygun olduğunu ve üniversitenin sağladığı imkânların tam olarak benim isteklerimi karşıladığını fark ettim.  Örneğin üniversitenin İngiltere’deki üniversitelerle anlaşmaları olduğunu öğrendim. Öte yandan, en büyük tutkum olan biniciliği devam ettirebileceğim, hedeflerime ulaşmak için becerilerimi geliştirebileceğim bir alan olduğunu öğrendim. Dolayısıyla Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ni hem eğitim hem de sosyo-kültürel kalitesi ve olanakları açısından tercih ettim.

Üniversiteye başladıktan sonra At Binicilik Kulübünün kurulmasında görev aldım. Şu an ise kulübün başkanlık görevini yürütüyorum.  Boş zamanlarımın çoğunu kulüp içerisinde geçiriyor, kulüp üyelerine biniciliği öğretiyorum. Ulusal ve uluslararası yarışmalara katılma şansımız oluyor.  Bu sayede, Mart 2019’da binicilik 100 cm ve 120 cm kategorilerinde birincilik elde ettim.

Gelecek planlarım arasında yeminli bir muhasebeci olmak ve binicilik hobimi uluslararası düzeye taşımak var. Benimle aynı durumda olan arkadaşlarıma Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin kendini hem mesleki hem de hobileri noktasında geliştirmek isteyenlere çok geniş imkânlar sunduğunu belirtmek isterim. Ayrıca, zamanını iyi yöneten her öğrencinin hem eğitiminde hem de hobilerinde belirlediği hedefine başarılı şekilde ulaşacağını söyleyebilirim.

 

 
Son güncelleme: 29-05-2019