• UKÜ Online
Kayıt Kabul

Ön Lisans

T.C. Vatandaşlarının Ön Lisans Programlarına Kayıt Prosedürleri

TC. Yükseköğretim Kurulu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYS) tarafından üniversitemize yerleşen ögrencilerimizin kayıt prosedürleri aşağıda belirtilmektedir:

Üniversitemize yerleşen öğrencilerimiz Türkiye Temsilciliklerinden veya Öğrenci İşleri Müdürlüğü’nden kayıtlarını direk yapabilirler.

Kazanan Öğrenci adaylarımız Temsilciliklerdeki veya ÖIM’nde bulunan Kayıt formlarını doldurup gerekli evrakları tamamlayarak kayıt formu ile birlikte Temsilciliklere bırakılmalıdır.

Temsilci tarafından kayıt formu, ÖSYM yerleşme belgesi ve Diploma fotokopisi ile birlikte Öğrenci İşlerinin Müdürlüğü için ÖİN’ne iletilir.

Eksik belgesi bulunan öğrencilerimizin Temsilcililerine eksik belgeler bildirilip gönderilmesi talep edilir.

Kaydını ÖİM’nde tamamlamak için gelen öğrenci adaylarımız, gerekli Kayıt formlarını doldurup, gerekli evrakları tamamlayarak kayıt formu ile birlikte ÖİM’ne bırakılır.

Erkek öğrencilerimizin Askerlik tecil işlemlerinin yapılabilmesi için “Askerlik Durum Belgelerinin” verilmesi zorunlu olmaktadır.

Eksik evrak durumunda tamamlanması için öğrenci adayına bilgi verilir.

Gerekli ödemeyi yapması veya bilgi edilmesi için öğrenci adayları Muhasebe Müdürlüğü’ne yönlendirilmektedir.

Muhasebe onayı verilen öğrencilerimizin öğrenci numaraları ÖİM tarafından verilir.

ÖİM kaydını tamamlamaya gelen öğrencinin tüm gerekli evraklarını tekrar kontrol edilip kendisine öğrenci kartını ve talebi doğrultusunda öğrenci belgesini kendisine verilir.

 

Son güncelleme: 26-05-2017