• UKU Online
Kayıt Kabul

You are here

Burslar ve Ücretler

TC Tanıtım

BURSLAR VE İNDİRİMLER

ÖSYM Bursları:

ÖSYM tarafından düzenlenen Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı sonucunda, kılavuzda UKÜ tarafından “burslu” olduğu belirtilen bir programı tercih edip yerleşen öğrencilerimiz %100, %75 ve %50 burs olanaklarından faydalanabilmektedir.

Tercih Sırası Bursu:

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin çeşitli programlarını 1. sıradan , 2. sıradan ve 3. sıradan tercih edip yerleşen öğrencilere, tercih edecekleri programa bağlı olarak %50 ile %10 arası tercih bursu verilir.

Detaylı bilgiye irtibat ve kayıt bürolarımızdan (Bknz. www.ciu.edu.tr) veya Aday Öğrenci Bilgi hattımızdan (0392 671 11 11) kolayca ulaşılabilir.

Özel Paket Bursu:

2016-2017 yılında, üniversitemizin çeşitli programlarını kazanarak yerleşen öğrenciler için özel paket fiyat uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulamaya göre yıllık eğitim ücreti, yurtlarda iki kişilik odada konaklama ücreti ve günde üç öğün yemek ücretini içeren paket fiyat 4,800 € olarak belirlenmiştir. Bu ücrete %5 KDV ile ilk yıl kayıt esnasında ödenmesi gereken kayıt, zorunlu sağlık sigortası ve diğer etkinlikler ücreti olan 345 € dâhil değildir.

Teşvik Bursu:

LYS puanlarının herhangi birinde ilk 1000 öğrenci arasına giren ve söz konusu puanla üniversitemiz programlarına yerleştirilen öğrencilere öğretimleri süresince (her yıl) eğitim harcı muafiyeti, üniversite yurtlarında ücretsiz konaklama, 10 ay süre ile 300 € harçlık, ders kitapları, yılda iki defa Türkiye – KKTC gidiş-dönüş uçak bileti olmak üzere teşvik bursu verilir.

Ham Puan Bursu:

Üniversitenin belirlenen programlarında, ilgili puan türünden 210 - 224,999 puan arasında ham puan alarak yerleşen öğrencilere %25, 225 puan ve üzeri ham puan alarak yerleşen öğrencilere %50 Ham Puan Bursu verilir.

TSK Mensupları ve Çocukları Bursu:

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde halen görevli ve emekli olan personel ve çocuklarına %50 burs verilmektedir.

Öğretmen Çocuğu Bursu:

Kayıt yaptıran ve öğretmen çocuğu olan her öğrenciye %25 burs imkânı sağlanmaktadır.

Akademik Başarı Bursları:

En az iki dönem eğitim almış, dönem içinde alınması gereken derslerde (ders yükü) başarılı olmuş ve en az 3.50 GPA (dönem ortalaması), 3.00 CGPA (genel not ortalaması) elde etmiş öğrencilerimiz, başarı düzeyine göre %75, %50 ve %25 burs imkânları elde edebilmektedir.

Kardeş İndirimleri:

Üniversitede birden fazla kardeşin öğrenim görmesi durumunda her iki kardeşe de % 25 eğitim ücreti indirimi uygulanır.

DGS Bursu:

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile ÖSYM kılavuzunda yer alan burslu programların haricinde; çeşitli bölümlerin bursuz programlarına yerleşen öğrenciler %25, diğer bazı bölümlerin burssuz programlarına yerleşen öğrencilerimize %50 burs verilmektedir.

Yurtkur Bursu:

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde eğitim gören tüm öğrencilere YURTKUR tarafından burs sağlanmaktadır. Bu burstan yararlanmak isteyen öğrencilerin YURTKUR’a başvuru yapmaları gerekmektedir.

KAYIT KABUL VE EĞİTİM ÜCRETİ

ÖSYM ile yerleşen veya özel yetenek sınavında başarı gösteren öğrencilerimiz, kayıt işlemlerini Türkiye’deki temsilcilik ve irtibat bürolarımızdan kolayca gerçekleştirebilir.

2016-2017 akademik yılında Hazırlık Okulu, Fakülteler (Eczacılık ve Hukuk Fakültesi Hariç), meslek yüksekokulu ve diğer yüksekokullar için eğitim ücreti 4,800 €’dur.

Eczacılık Fakültesi eğitim ücreti 7,000 €, Hukuk Fakültesi eğitim ücreti 5,900 €’dur.

Öğrencilerimize avantajlı genel paket uygulaması kapsamında bir akademik yıl eğitim ücreti, bir yıllık barınma, üç öğün yemek, kayıt ücreti, zorunlu sağlık sigortası, etkinlik ücreti ve genel tüketim ücreti dahil olmak üzere çok uygun paket fiyat uygulaması sunulmaktadır.

Yeni öğrencilerimiz irtibat ve kayıt bürolarımızdan (Bknz.  www.ciu.edu.tr) veya Aday Öğrenci Bilgi hattımızdan (0392 671 11 11) her türlü bilgiye kolayca ulaşabilirler.

 

İngiltere’de Eğitim Alabilme Fırsatı (4 yılda 2 Diploma)

University of Wolverhampton

University of Sunderland

 

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, İngiltere’nin seçkin üniversitelerinden University of Wolverhampton ve University of Sunderland ile 3+1 anlaşması bulunmaktadır. Anlaşmalar çerçevesinde Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi öğrencileri 3 yıl UKÜ’de okuduktan sonra, son yıllarını University of Wolverhampton veya University of Sunderland’da eğitim alarak üniversite eğitimlerini İngiltetere’de tamamla imkânı kazanırlar.

 

Çift Anadal ve Yandal İmkânı

2015-2016 Akademik Yılından itibaren Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, öğrencilerine çeşitli alanlarda çift anadal ve yandal imkânı sunuyor.

Bir lisans programına kayıtlı olan öğrencilerin başka bir bölümün/programın tüm derslerini alarak, aynı zaman dilimi içinde her iki programı da başarıyla tamamlayıp, ikinci bir dalda lisans diplomasına sahip olabilirler. Bunun yanında yandal imkânı ile başka bir bölümden/programdan bazı dersleri eş zamanlı ve başarıyla tamamlayıp, yan bir dalda sertifika alabilirler.

4+1 Tümleşik Eğitim

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bir ilk olarak “4+1 Tümleşik Eğitim” imkânı sunarak öğrencilerine lisans derecesiyle birlikte yüksek lisans derecesi almak için fırsatlar sunuyor ve öğrencilerine yüksek lisans programlarını daha kısa sürede bitirme olanağı tanıyor.

Ekonomik Paket Programlar

Öğrencilerin bir akademik yıl boyunca yapacağı harcama ve harçları (Eğitim ücreti, yurt ücreti, 3 öğün yemek, öğrenci etkinlik fonu, ulaşım ücreti, kayıt yenileme ücreti, Yabancı Diller Okulu kitap ücreti) indirimli olarak sunan paket programlar sunulmaktadır.

 

 

KKTC Tanıtım

BURSLAR VE İNDİRİMLER

Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı

Üniversite bünyesinde her yıl yapılan Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı sonucuna göre elde edilen başarı bursu; tüm fakülte ve yüksekokullardaki programlarımızda uygulanmak üzere %100, %75, %50 burs imkanı bulunmaktadır

Başarı bursu

KKTC Lise veya dengi okul mezunuyet derecesi ilk üçe giren öğrecilere %100 burs imkanı sunulmaktadır.

Kardeş İndirimi:

Üniversiteye kayıt yapacak ikinci kardeşe % 25 eğitim ücreti indirimi uygulanır.

Akademik Başarı Bursları:

En az iki dönem eğitim almış, dönem içinde alınması gereken derslerde (ders yükü) başarılı olmuş ve en az 3.50 GPA (dönem ortalaması), 3.00 CGPA (genel not ortalaması) elde etmiş öğrencilerimiz, başarı düzeyine göre %75, %50 ve %25 burs imkânları elde edebilmektedir.

Sporcu Bursu

UKÜ Spor Birliği takımında yer alan öğrencilere %100 eğitim bursu olanağı sağlıyoruz.

TC uyruklu öğrencilerin UKÜ Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı’ndan kazanılan burstan faydalanabilmesi için ÖSYM’den Burssuz programı tercih edip yerleşmesi gerekmektedir.

 

 

2016-2017 Akademik Yılı Eğitim Ücretleri

Eğitim ücretlerimize kayıt harcı, sağlık sigortası, kültürel etkinlik harcı ve KDV dahildir.

İngilizce Hazırlık Okulu                                                    2856€

.............................................................................................

Güzel Sanatlar Fakültesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Eğitim Fakültesi

Sağlık Bilimleri  Fakültesi                                                2751€

İletişim Fakültesi

Fen-Edebiyat Fakültesi

Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi

Uygulmamlı Bilimleri Fakültesi

Önlisans Programları

............................................................................................

Eczacılık Fakültesi                                                            7461€

............................................................................................

Hukuk Fakültesi                                                                3314€