• UKÜ Online
Kampüste Yaşam

Yurtta Kalmanın Avantajları

Merkezi konum

Yurt binaları dersliklere, kütüphaneye, süpermarkete, kitabevine, spor kompleksi CIU ARENA’ya ve öğrenci merkezinde bulunan yemekhane, restonranlar ve kafeteryalara en fazla 3 dakika yürüyüş  mesafesiyle kampüsün merkezinde bulunmaktadır.

Sadakat Programı

Yurtlarda kalacak öğrencilerimiz yurt ücretlerinde yapılan indirimlerden yararlanabilirler.

Yurtta Kalma Yılı

İndirim Oranı

 1. Yıl (Kayıt Yılı)

%0

 2. Yıl

%15

 3. Yıl

%20

 4. Yıl

%25

 5. Yıl

%30

 

 

  • Öğrencilerin yukarıda belirtilen indirimlerden yararlanabilmesi için ‘kesintisiz’ bir şekilde yurtlarda kalması gerekmektedir.
  • Öğrenciler herhangi bir sebepten dolayı yurttan ayrılıp sonrasında tekrar yurda kayıt yapması halinde, yeniden kayıt yaptığı yıl başlangıç sayılarak süreç en baştan başlatılacak ve kayıt yaptığı akademik yıl yurt ücreti uygulanacaktır.
  • Stüdyo ve Apart yurtları için indirim yüzdelikleri aynıdır.

Güvenli ortam

Yurt Müdürlüğüne bağlı 7/24 hizmet sunan 35 personelin yanısıra, kampüs içerisinde bulunan sağlık merkezi, güvenlik amirliği ve bakım onarım birimleri ile tüm hizmetler hızlı ve kesintisizdir.

İletişim

Tüm yurt odalarımızda, yüksek hızlı internet servisi bulunmaktadır. Öğrenciler kendi kişisel bilgisayarları ile internet ve web olanaklarından sınırsız ve ücretsiz olarak yararlanabilmektedirler.

Uluslararası arkadaşlıklar ve aile ortamı

2677 kişilik kapasiteye sahip yurtlar, öğrencilere Türkiye’nin 81 ilinden ve 64 farklı ülkeden gelen ardaşlarıyla İngilizcelerini geliştirmelerinin yanında farklı kültürleri tanıyıp, yeni tecrübeler kazanabilecekleri hayat boyu devam edecek dostluklar kurmaları için mükemmel bir ortam sunmaktadır.

 

Son güncelleme: 19-07-2017