• UKÜ Online
Kampüste Yaşam

CIU ARENA

HAKKINDA

20 Temmuz 2010  yılında  açılışı gerçekleştirilmiş olan CIU ARENA,  tüm spor alanlarını bünyesinde bulundurma özelliği ile KKTC’nin ilk ve tek entegre spor kompleksi olup 7500 m2 kapalı alan ve 15.000 m2 açık alandan oluşur. Kompleksin açık alanında iki  halı saha, iki basketbol sahası, iki voleybol sahası, iki tenis kortu, plaj hentbou, plaj voletbol ve plaj futbol kortlarından oluşur. CIU ARENA kapalı alanı ise fitness salonu, kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu, masa tenisi, çok maksatlı stüdyolar, tırmanma duvarı, atış poligonu, squash salonlarından oluşur. Bünyesinde bulunan modern spor tesislerinde, alanında bilgili eğitimcilerle, öğrencilerimizin çağdaş spor eğitimi alabilmelerini ve topluma kaliteli insan yetiştirmeyi amaçlamaktayız.

 

YAPILANMASI

Çalışma Alanları

KAPALI SPOR SALONU

Avrupa standartlarının üzerinde bir kaliteye sahip olan kapalı spor salonu tüm sporseverlerin profesyonel bir şekilde spor yapmalarını sağlamak amacı ile tasarlanmıştır.  1540 izleyici kapasiteli salonun zeminde kullanılan özel parke, sporcularda uzun dönemde oluşabilecek olan sakatlıkları önleyecek yapıya sahiptir.

 

KAPALI YÜZME HAVUZU

Uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA) standartlarına uygun 25*22 metre uzunluğunda, 2.50 metre derinliğinde ve 8 kulvarlı; 191 seyirci kapasiteli yarı olimpik yüzme havuzudur. Yüzme, sualtı hokeyi,  scuba, senkronize yüzme, su topu gibi branşlarda her türlü yarışma ve organizasyona uygundur.

 

FITNESS SALONU

CIU ARENA’nın 780 m2 kapalı alana sahip fitness merkezinde ileri teknoloji ve tam donanımlı fitness ve kardiyo ekipmanları yer almaktadır. iki adet spinning, pilates , yoga, aerobic ve buna benzer birçok programın yapılabildiği salon içi stüdyoları mevcuttur.

 

TIRMANMA DUVARI

Tırmanma duvarı, CIU ARENA’nın kapalı fitness bölümünde yer alır. Dağcılık veya tırmanma gibi hobileri olan bireylere cevap verebilmek amacı ile tasarlanmış olan tırmanma duvarı, adrenalin duygusunu seven ve spor yaparken keyif almak isteyen herkesin kullanımına açıktır.

 

ATIŞ POLİGONU

Dünya genelinde büyük ilgi toplayan ve ülkemizde gelişmekte olan havalı silah sporu için ise CIU ARENA bünyesinde atış poligonu bulunur.   

 

SQUASH

Dünyanın en hızlı sporları arasında bulunan squash için CIU ARENA bünyesinin kapalı alanında özel iki kort bulunur.

 

DANS ALANI

CIU ARENA içerisinde tüm dansların yapılabilmesi için özel tasarlanan  alan, tüm öğrencilerimizin ve üyelerimizin kullanımına açıktır.

 

AÇIK ALAN KORTLARI

CIU ARENA açık alanda bulunan futbol, basketbol, voleybol ve tenis kortlarının yanı sıra, kum alanda tasarlanan plaj voleybolu, plaj hentbolu ve plaj futbol oyunlarının keyfini çıkartabilirsiniz.

 

Sağladıkları Hizmetler

KKTC’ de her geçen gün popülaritesini artmakta ve gelişmekte  olan yüzme sporu,  CIU Arena’nın hijyenik ve olimpik standartlara sahip ısıtmalı olan yarı olimpik(25m)  kapalı yüzme havuzumuzda , her yaş kategorisine uygun  yüzme dersleri yıl boyunca  verilir.

Eğlenirken kilo vermek ve formda kalmak isteyenlerin tercihi olan spinning, pilates, zumba ve kangoo jumps gibi trend stüdyo dersleri yapılır.

Hobi meraklıları için de  vals, topuklu ile dans, rumba hip-hop ve  latin dansları kursları yapılır.

Fitness alanında uzman eğitmenlerimiz ve beslenme uzmanlarımız ile kişiye özel çalışma programları ve yüksek motivasyonla fiziksel formunuzu, adamızın en büyük spor kompleksi olan CIU ARENA’nın  ferah bir ortamında   en üst noktaya taşıyabilirsiniz.

 

İletişim

Spor İşleri Müdürlüğü

99258, Lefkoşa/Kuzey Kıbrıs

Mersin 10, Turkey

Tel: +90 392 671 1111 (dahili 2971-2970)

Faks: +90 392 671 1151

E-posta:

Son güncelleme: 30-07-2018