• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

Yrd. Doç. Dr. Sınay, Tatilde Okunabilecek Kitapları Listeledi

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nalan Sınay, yaz sıcaklarının gelmesi ile bireyleri hem bedenen hem de ruhen dinlenmek amacıyla kitap önerilerinde bulundu.

Son yıllarda yapılan araştırmalara göre insanların günde altı saatini televizyona, üç saatini ise internete ayırdığını aktaran Sınay, kitap okumak için ise yılda sadece altı saatini ayırdığını kaydetti. Yrd. Doç. Dr. Nalan Sınay, okulların kapandığını ve çalışanların tatil zamanlarını belirlediklerini ifade ederek, hem dinlenip hem de ufku genişletecek kitaplar hakkında bilgi verdi. 

Yrd. Doç. Dr. Sınay, en çok okunan kitaplar ile 2018’in uzun yaz günlerini ferahlatacak yeni çıkanlarları açıkladı

En çok okunanlar listesinde, Gölgeler-Zülfü Livaneli, Kıbrıs Mitolojisi – Stass Paraskos, Hayvanlardan Tanrılara Sapiens İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi-Yuval Noah Harari, Bazı Yollar Yalnız Yürünür – Özgür Bacaksız, Olağanüstü Bir Gece-Stefan Zweig, 1984 - George Orwell, Kıbrıs Savaşı 1570-1571 -Antonio Maria Graziani, Aeden-Akilah Azra Kohen, Ansızınlığımdan Notlar - Ümit İnatçı , Simyacı-Paulo Coelho, Kürk Mantolu Madonna-Sabahattin Ali ve Beni Ödülle Cezalandırma - Dr. Özgür Bolat.

Yeni çıkanlarda ise Yakma Zevki: Fahrenheit 451 Öyküleri / Ray Bradbury, Gölgeler / Zülfü Livaneli, Örümcek Ağı / Agatha Christie, Hayalperestler ve Günahkârlar / Matthias Göritz, Mahremiyet: Dijital Toplumda Özel Hayat / Eirik Løkke, Başka Karşılaşmalar / Adalet Ağaoğlu, Canım Kardeşim: Evden 677 Kilometre Uzakta / Mark Lowery, Hemen Hafifle / Burçak Avcı-Özlem Kunduracı, Bir Astronotun Sonsuz Yolculuğu / Jaroslav Kalfar, Doktordan Çok Temiz /Bahri Oral ve Gelincik ile Serçe / Kristy Cambron.

Son güncelleme: 11-07-2018