• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

“Yaratıcı Düşünce” Adlı Seminer Düzenlendi

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi’ne (OGDM) bağlı İşletme Kulübü tarafından Öğrencinin Sınıf Dışı Gelişimini Destekleyen Program kapsamında “Yaratıcı Düşünce” adlı seminer düzenlendi. Moderatörlüğünü Eğitim Fakültesi, Yabancı Diller Eğitimi, İngilizce Öğretmenliği Programı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Jim Vincent’ın üstlendiği seminerde, öğrencilerin bireysel olarak hazırladıkları projeler incelendi. Jim Vincent, etkinliğin öğrencilerin yeteneklerini gösterebilmeleri ve daha fazla girişimci ruha sahip olmalarını hatırlatmak için düzenlendiğine dikkat çekti.

UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, üniversite olarak gençlerin yaratıcılıklarını ifade etmek için doğru koşulları oluşturduklarını belirterek, “Fen ve teknolojiyi genç öğrenciler için daha cazip hale getirmek için çok şey yapılması gerektiğine inanıyoruz” dedi. İnnovasyona ve yaratıcı zihinlerin önemine değinen Prof. Dr. Halil Nadiri “Girişimcilik ruhunun, dünyayı daha güçlü bir büyüme ekonomisine ve hatta yaşamak için daha iyi bir yer haline getireceğine eminim” ifadelerini kullandı.

İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi, İşletme Bölüm Başkanı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasret Balcıoğlu, gerçek gelişimin sağlanması için sınav, ders ve not ile yürütülen eğitim sistemi dışında sınıf dışı aktiviteler ve projelerle öğrencilerin toplumla bütünleştirilmesi gerektiğini açıkladı. Balcıoğlu düzenlenen etkinlik kapsamında öğrencilerin projeleriyle önceden düşünülemeyen bir fikri üretip topluma, ülkesine ve kendisine nasıl katkısı olabileceğini öğrendiklerine değindi.

İşletme Kulübü Başkanı Fatima Sabhani ise, düzenlenen etkinliğin öğrenciler için çok önemli bir deneyim olduğuna değinerek, farklı bölüm ve ülkelerden öğrencileri bir araya getirmeye çalıştıklarını vurguladı. Sabhani, öğrencilere farklı ülkenin kriz yönetimlerini nasıl çözebilecekleri görevinin verildiğini kaydederek, bu konu bağlamında birçok fikir ürettiklerini açıkladı.

Son güncelleme: 18-06-2018