• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

Yabancı Uyruklu Öğrencilere Çanakkale, Gelibolu ve İstanbul Bilgilendirme Gezisi Düzenlendi

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi tarafından yabancı uyruklu öğrenciler için Çanakkale-Gelibolu-İstanbul Gezisi düzenlendi. Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği katkılarıyla gerçekleştirilen gezide, Türkiye tarihinde büyük bir yeri bulunan Çanakkale Zaferi’nin önemini anlatmak amacı ile Çanakkale, Gelibolu ve İstanbul ziyaret edildi.     

Geziye Azerbaycan, Namibia, Kamerun, Çin, K.K.T.C, Pakistan, İran, Filistin, Ürdün, Gürcistan, Kazakistan, Türkmenistan, Kırgızıstan, Tacikistan, Morokko, Nijerya, Kuzey Irak ve Özbekistan olmak üzere 18 farklı ülkeden 40 öğrenci ve 4 görevli öğretim üyesi katıldı. 

Öğrenciler rehberler eşliğinde Kilitbahir Kalesi, Conkabayırı, Anzak Köyü, Kanlı sırtı, Şahindere Şehitliği, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Alay Şehitliği, Yahya Çavuş Şehitliği, Ertuğrul Köyü, Namazgah Tabyası, Panorama 1453 Müzesi ve Topkapı Sarayı’nı ziyaret etti. 

UKÜ Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi Müdürü Gamze Atay, bu tür etkinliklerin öğrencilerin akademik başarılarının yanı sıra sosyal ve kültürel gelişimlerine büyük katkı sağladığına inandığını belirterek, bu türdeki tanıtıcı etkinliklerin organizasyonlarının devam edeceği mesajını verdi. 

 

Son güncelleme: 17-05-2018