• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) ile Birinci Medya Kurumu arasında işbirliği protokolü imzalandı

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) ile Birinci Medya Kurumu arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol’de iki kurum arasında ortak projeler gerçekleştirilmesi amaçlanırken, UKÜ’lü öğrencilerinin stajlarına ve gelecekteki iş hayatlarına katkı sağlanması hedefleniyor. Sözkonusu protokole UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri ve Birinci Medya Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Birinci imza koydu.

Törende konuşan Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri üniversitelerin topluma ışık tutan, bilgi veren önemli kurumlardan olduğunu belirterek, sadece eğitim öğretim alanında değil aynı zamanda araştırma, geliştirme ve toplumsal görevleri bulunduğunu da kaydetti. UKÜ’nün dünya standartlarında eğitim verdiğini aktaran Rektör Nadiri, üniversite bünyesinde 606 tane öğretim üyesinin bulunduğunu ve 18 bin öğrenciye kıyaslandığında her 30 öğrenciye bir öğretim üyesi düşmesinin önemli bir kazanım olduğunu vurguladı. Gerçekleştirilen işbirliğinin çok güzel sonuçlar ortaya koyacağına inandığını belirten Halil Nadiri,  yapılan işbirliği protokolünün her iki kuruma da hayırlı olması dileğinde bulundu.

Düzenlenen işbirliği protokolünde konuşan Tekin Birinci ise anlaşmanın önemine dikkat çekerek, UKÜ’nün eğitimde marka olan bir kurum olduğunu belirtti. Tekin Birinci, protokol kapsamında UKÜ ile güçlerini birleştirerek, güzel işler yapacaklarını ve bu sayede Kıbrıs Türkü’nün kültürünü, eğitimini ve sanatını tüm dünyaya duyurabileceklerini belirtti. Tekin Birinci tören sonunda protokolün her iki kuruma hayırlı olmasını diledi.

Son güncelleme: 05-03-2018