• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ’lü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilsel, Eğitimde Kalite Geliştirme ve Öğrenme – Öğretme Etkinliklerinde En Yeni Araştırmaların Takip Edildiğini Kaydetti

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi, Avrupa Kredi Transfer Sistemi (AKTS) Koordinasyon Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ayhan Bilsel, UKÜ’nün Avrupa Kredi Transfer Sistemi Çalışmaları ile başlayan eğitimde kalite geliştirme ve öğrenme – öğretme etkinliklerinde en yeni araştırmaları öğretim kadrosu ile paylaşma vizyonuna sahip olduğunu kaydetti.

Farklı fakülte ve yüksekokullardan yüze yakın öğretim üyesinin katılımı ile gerçekleşen “Constructive Alignment and Solo taxonomy” başlıklı çalıştayın açılış konuşmasını gerçekleştiren Prof. Dr. Ayhan Bilsel, organizasyonun amacının UKÜ’deki eğitim kalitesini ve kültürünü geliştirmek olduğunu vurguladı.

UKÜ Çevik Uraz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen çalıştayda, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erbil Akbil, iki oturumlu konuşmasında, ilk önce üniversite eğitiminde John Biggs tarafından geliştirilen ve son yıllarda büyük önem kazanan “Constructive Alignment” yaklaşımı hakkında bilgi verdi. Doç. Dr. Akbil konuşmasının ikinci bölümünde ise Structure of Observed Learning Outcomes (SOLO) taksonomisi kullanılarak öğrenme çıktılarının doğru yazılımı konusunda katılımcılarla birlikte etkileşimli çalışma gerçekleştirdi.

Çalıştayda, Danimarka’dan Aarhus Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından hazırlanan ve bir çok ödül kazanmış olan “Teaching Teaching and Understanding Understanding” adlı kısa film gösterimi de sunuldu.

Son güncelleme: 16-02-2018