• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ’den Kadına Yönelik Şiddete Karşı Farkındalık Etkinliği

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Rehberlik ve Psikolojik Danışma Kulübü ile Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi (PDAREM) işbirliğinde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında hafta boyu sürecek etkinlikler gerçekleştirecek. 

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Kulübü ile  PDAREM’in işbirliğinde düzenlenecek etkinlik UKÜ Çevik Uraz Merkezi Konferans Salonu önünde başlayacak. RPD Kulüp Danışmanı Öğretim Görevlisi Dr. Şerife Özbiler, salon önünde kurulacak standlarda bilgilendirici broşür ve kurdele dağıtımı yapılacağını belirterek, “Bu etkinlik kapsamında kadına yönelik gerçekleşen şiddete karşı farkındalık kazandırma amacı taşıyoruz” şeklinde konuştu. Dr. Özbiler, etkinliğin gün boyunca Öğrenci Merkezi’nde de devam edeceği kaydetti. 

Etkinlikte ayrıca, Bahçeşehir Kıbrıs Üniveristesi Psikoloji Bölüm Başkanı, Toplumsal Cinsiyet Dayanışma Ekibi GAT Üyesi, Prof. Dr. Biran Mertan tarafından “Kadın ve Güvenlik” (BMGK1325) adlı bir de seminer gerçekleştirilecektir.

Son güncelleme: 21-11-2018