• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ’den 5. Uluslararası Proje ve Yapım Yönetimi Konferansı

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve Konferans Eş başkanı Prof. Dr. Tahir Çelik, “5. Uluslararası Proje ve Yapım Yönetim Konferansı’nın ilk defa Kuzey Kıbrıs’ta UKÜ’nün ev sahipliğinde düzenleneceğini kaydetti.

Prof. Dr. Çelik, konferansın 16–18 Kasım tarihlerinde İngilizce dilinde ve uluslararası boyutta yapılacağını bildirdi. İngiltere, Amerika, Bahreyn ve Türkiye’den gelen 4 değerli davetli konuşmacı olacağını aktaran Çelik, konferansta toplam 171 adet bildiri sunulacağını açıkladı. 

İnşaat mühendisliğinin 6 tane anabilim dalı olduğunu kaydeden Prof. Dr. Tahir Çelik, düzenlenen konferansın sadece Yapım Yönetimi dalıyla ilgili olduğunu hatırlatarak, tek bir alanda olmasına karşın konferansa olan ilginin çok büyük olduğunu belirtti. 

Konferansın amacının, doktora öğrencileri ve akademisyenlerin yaptıkları araştırmaları inşaat sektöründen gelen kişilerle buluşturmak olduğunu dile getiren Çelik, konuları tartışarak, değerlendirmeler yapmayı amaçladıklarını ifade etti. 

Doktora öğrencilerine özellikle önem verdiklerine değinen Çelik, araştırma yapan gençleri motive etmek amacıyla, seçilen 5 bildirinin sahibine ödül olarak, davetli konuşmacı Prof. Dr. Ronald McCaffer’in, Frank Harris ile yazdığı Modern Construction Management adlı kitabının kendisi tarafından imzalı olarak verileceğini de bildirdi.

Konferans için özetlerin bilimsel komite tarafından dikkatlice değerlendirildiğini açıklayan Prof. Dr. Çelik, kabul edilen bildirilerin e-kitap halinde yayınlanacağını kaydetti.

Türkiye’den 9, Kıbrıs’tan 2 olmak üzere çok değerli müteahhitlik kuruluşların sponsorluk verdiğini de dile getiren Çelik, İnşaat Mühendisleri Odası, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Turizm ve Çevre Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı’nın bu konferansın gerçekleşmesi için çeşitli katkılarda bulunduğunu kaydetti. 

Son güncelleme: 16-11-2018