• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ’de, “PATRAL Verimlilik Konferansı” Kapsamında “iSpeak & iNspire” Yarışması Düzenlendi

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi ve PATRAL Başkanı Akinola Babatunde öncülüğünde düzenlenen “PATRAL Verimlilik Konferansı kapsamında gerçekleştirilen “iSpeak & iNspire” yarışmasını Isabel Gambura kazandı.


Prof. Akinola Yaşam Tarzınızı Dönüştürme ifadesinin (Prof. Akinola Transforming Lives) PATRAL’ın kısaltılmış biçimi olduğunu belirten Babatunde, PARTAL’ın amacının insanları bulundukları noktadan varmak istedikleri yere ulaştırmak olduğunu ve PARTAL kapsamında seminerler, konferanslar koçluk programları, yarışmalar ve çeşitli etkinliklerle kişilerin kişisel gelişimlerine katkı vermeyi amaçladıklarını kaydetti. 

PATRAL’ın bu yılki teması “Bağlantılar ve Köprüler” bağlamında düzenlenen “iSpeak & iNspire” adlı yarışmanın bir yetenek avı olduğunu belirten Akinola, yarışmaya bu yıl 4 üniversiteden 24 yarışmacının katıldığını bildirdi. 
Akinola, bu yıl PATRAL Premier Orator (PPO) unvanına üstün başarısıyla Zimbabwe uyruklu Isabel Gambura adlı öğrencinin layık görüldüğünü bildirdi. Yarışma hakkında konuşan Isabel Gambura, bu unvanı almaktan gurur duyduğunu belirterek, hem öğrencilik hayatı için hem de kariyeri için bu unvana layık görülmenin son derece önemli ve teşvik edici olduğunu kaydetti. 

PPSpeak yarışmasında juri olarak yer alan UKÜ İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zanete Garanti, bu tür etkinliklerin öğrencilere öğrendikleri her şeyin bir değerinin olduğunu gösterdiğini, ayrıca yarışmanın öğrencilerin öğrendiklerini topluma gösterme imkânı sunduğunu açıkladı. Yrd. Doç. Dr. Garanti, öğrencilere öğrenimleri üzerine çok iyi düşünmelerini ve kendilerini sürekli geliştirmelerini öğütlerken, adım atmaktan korkmamaları tavsiyesinde de bulundu.

Son güncelleme: 19-10-2018