• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ’de Öğrenci Sergisi Açıldı

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi tarafından öğrenci sergisi açıldı. 

UKÜ Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi’nin düzenlediği etkinlikte, fakültede yer alan Mimarlık, Endistüri Ürünleri Tasarımı, Grafik Tasarım ve İç Mimarlık Bölümü öğrencilerinin yaptığı çalışmalar Hazırlık Binası holünde sergilendi.

Etkinlikte, teorik derslerin poster sunumları, stüdyo dersleri ile ilgili konsept çalışmaları, şehir planlama dersleri ile ilgili çalışmalar, Mimarlık Bölümü tasarım stüdyosu proje çalışmaları ve endüstri ürünleri, grafik tasarım ile iç mimarlık bölümü tarafından yapılan projeler yer aldı.

Gerçekleştirilen sergi hakkında konuşan Mimarlık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Cemil Atakara, Mimarlık Akreditasyon Kurumu (MİAK) tarafından akredite edilen Mimarlık Bölümü öğrencilerinin birinci sınıftan mezuniyete kadar üniversitede yaşamları boyunca öğrendikleri çalışmaları içerdiğini belirtti. Doç. Dr. Atakara, mezuniyet projelerinin akreditasyon açısından da önemli olduğunu vurguladı. Düzenlenen serginin, öğrenciler tarafından yapılan projelerin sektöre ve topluma referans olduğunu da kaydeden Atakara, eğitime devam eden öğrencileri de teşvik etmesi açısından önemli olduğunu vurguladı.  

Son güncelleme: 03-11-2017