• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ’DE NİJERYA BAĞIMSIZLIK GÜNÜ KUTLANDI

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ)’nde Nijerya’nın 56. bağımsızlık günü kutlandı. Düzenlenen etkinlikte Nijeryalı öğrenciler birbirinden renkli aktivitelerle ülkelerinin bağımsızlık gününü kutladı.

 

Çevik Uraz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri, Nijerya Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Ibrahim Isah ile Nijeryalı ve diğer ülkelerden çok sayıda öğrenci katıldı.

Nijerya ulusal marşının okunması ile başlayan bağımsızlık günü etkinliği Nijerya tarihini anlatan slayt gösterisi ile devam etti. Ülkeye özgü müzikler ve dans gösteriminin de yer aldığı gecede Nijerya’ya özgü kıyafetlerden oluşan defile gösterisi büyük beğeni topladı.

Nadiri: Gerçek dünya vatandaşı olma noktasında üniversitelere büyük pay düşüyor

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin Nijerya Bağımsızlık Günü’nde öğrencilerle bir arada bulunmaktan mutlu olduğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri, Nijeryalı öğrencilerin bağımsızlık günlerini kutladı. 101 farklı ülkeden gelen ve her yıl artan öğrenci sayısıyla UKÜ’nün büyüyen ve gelişen bir aile olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Halil Nadiri, Türk öğrencilerden sonra UKÜ’de en kalabalık nüfusa sahip öğrencilerin Nijeryalılar olduğunu söyledi. Öğrencilerin bu tarz etkinlikler sayesinde birbirlerinin kültürünü daha yakından tanıma fırsatı elde ettiğini açıklayan Prof. Dr. Nadiri, global dünyada insan toplumlarının gerçek dünya vatandaşı olma noktasında eğitim yuvalarına büyük pay düştüğünü ve üniversite olarak bu sorumluluğu yerine getirme gayreti içinde olduklarını ifade etti. 

Son güncelleme: 14-12-2016