• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ’DE FAS’IN BAĞIMSIZLIK GÜNÜ KUTLANDI

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ)’nde Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi tarafından düzenlenen etkinlikte Fas’ın 60. Bağımsızlık Günü kutlandı.

Çevik Uraz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte ülkelerinin tanıtımını bir tiyatro gösterisiyle yapan Faslı öğrenciler Fas’ın sanat, spor, sosyoekonomik yapısı ile kültürünü yansıtan bir oyun sergiledi. Tanıtım gösterisi sırasında etkinliğe katılanlar Fas’a özgü çaya yoğun ilgi gösterdi.

“Bağımsızlık günleri etkinlikleri sayesinde öğrenciler birbirlerinin kültürlerini öğreniyor”

Fas’ın bağımsızlık günü etkinliğinde konuşan Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Adalıer, Faslı öğrencileri kutlayarak dünyanın birçok farklı ülkesinden UKÜ’ye gelen öğrencilerin bu tür etkinliklere katılmakla daha bilgili, daha kültür ağırlıklı bir eğitim süreci kazandıklarını söyledi. Fas’ın gelişmekte olan bir ülke olduğunu kaydeden Adalıer, Faslı öğrencilere ve etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Etkinliğe katılan UKÜ eski Faslı Öğrenciler Toplum Başkanı Fatma Salhane düzenlenen Fas Bağımsızlık Günü’nün oldukça başarılı, eğitici ve eğlenceli geçtiğini belirtti.

Etkinliğe katılan öğrenciler gösteriler boyunca zengin Fas kültürünü hem geleneksel kıyafetleri ve dans performanslarını izleyerek hem de Fas mutfağına özgü kuskus ve Fas çayını tadarak da öğrenme fırsatı buldu. Son derece coşkulu geçen gecede, UKÜ Birleşmiş Faslı Öğrenciler Topluluğu ükelerinin başarılı tanıtımından dolayı büyük takdir topladı. Fas’ın 60. Bağımsızlık Günü etkinliğinin sonunda öğrenciler Fas müziğinden şarkılar da seslendirdi.

 

Son güncelleme: 21-11-2016