• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ’DE BİR İLK: “KÜLTÜREL ÇEŞİTLİLİK HAFTASI”

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ)’nde ilk kez gerçekleştirilen “Kültürel Çeşitlilik Haftası” etkinliği çoşkuyla başladı.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi stand alanında gerçekleştirilen etkinliğin açılış törenine çok sayıda öğrenci, Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri, Rektör Yardımcıları Doç. Dr. Ahmet Adalıer, Doç. Dr. Serkan Abbasoğlu, Genel Sekreter Doç. Dr. Erbuğ Çelebi ile UKÜ çalışanları katıldı.

“Çok kültürlü ortam UKÜ’nün en önemli vizyonu ve zenginliğidir”

“Kültürel Çeşitlilik Haftası” etkinliğinde konuşmasına, böyle renkli bir haftanın organizasyonundan duyduğu memnuniyeti dile getirerek başlayan Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri, UKÜ’nün 101 farklı ülkeden  15 bini aşkın öğrencisiyle çok kültürlü bir ortamda eğitim verdiğini hatırlattı. Bu çok kültürlü ortamın UKÜ’nün en önemli vizyonu ve zenginliği olduğunu söyleyen Nadiri, kültürel farklılık ile kültürler arası diyaloğu ön plana çıkarmayı ve daha da iç içe olmayı hedeflediklerini vurguladı.

“Farklılıklarla bir olmak kişilerin birlikte çalışabilmesini sağlar”

Farklılıklarla bir olmanın kişilerin birlikte çalışabilmesini sağlayarak daha iyi koşullarda, daha yüksek kaliteli işler üretmesine imkan verdiğine dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Nadiri, bu etkinliklerle kişilerin sosyal problemlerinden uzaklaşarak sorunları aşabileceğine ve iletişimi etkin hale getireceğine inandıklarını dile getirdi. Bu bakış açısının UKÜ’de evrensel olarak yapılması planlanan hedeflerin temelleri olduğunu ifade eden Prof. Dr. Nadiri, “Bu düşüncelerle bugün başlangıcını yaptığımız bu etkinliğin gerçekleşmesine katkı koyan tüm takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. UKÜ olarak birincisini gerçekleştirdiğimiz Kültürel Çeşitlilik Haftası etkinliğinde hepinize güzel, renkli ve eğlenceli bir hafta diliyorum.” dedi.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde ilki gerçekleştirilen ve hafta boyunca sürecek “Kültürel Çeşitlilik Haftası” etkinliği “A Million Voice Grubu”nun seslendirdiği şarkıların ardından DJ performansıyla devam etti.

 

Son güncelleme: 15-12-2016