• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ’de 54. Zambiya Bağımsızlık Günü Kutlandı

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Uluslararası Merkezi tarafından düzenlenen etkinlikte Zambiyalı öğrenciler ülkelerinin 54. Bağımsızlık Günü’nü kutladı.

Etkinlik, Zambiya milli marşının okunması, ülke tarihi ile ilgili bilgilendirme sunumu, video gösterimi, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ile başladı.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Zambiya Öğrenci Birliği Başkanı Wabwila Musongole, Zambiya’nın 54. Bağımsızlık Günü’nün sömürgecilerden özgürlüklerini geri almalarının yıl dönümü olduğunu belirterek, bu uğurda savaşan insanları onurlandırmak için kutlandığını kaydetti. 

Musongole, geleneksel olarak kutlanan Zambiya Bağımsızlık Günü’nünde, kültürlerini tanıtmayı hedeflediklerini aktararak, bir yandan da dünyadaki diğer kültürlerle kardeşce bir yaşamın var olabileceğini hatırlatmak istediklerini belirtti. 

Wabwila Musongole, etkinlik aracılığıyla katılımcılara Zambiya kültürünü ve doğal kaynaklarını gösterdiklerini de ifade etti. Musongole, “Bu sene Sudan ve Türkmenistan'dan gelen öğrenci arkadaşlarımızla topluluğumuzu paylaşmak için işbirliği yaptık. Katılımları için onlara teşekkür ediyorum” dedi. UKÜ’nün desteğiyle bu tür etkinliklerde güzel anılar biriktirdiklerini dile getiren Wabwila Musongole, bunlara sahip olmanın kendileri için takdir edilen bir armağan olduğunu da dile getirdi. 

UKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Majid Hashemipour, Öğrenci Gelişim Danışma Merkezi Müdürü Gamze Atay ve birçok öğrencinin katıldığı etkinlik, pasta kesimi ve fotoğraf çekimiyle son buldu.

Son güncelleme: 31-10-2018