• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ’DE 2. SPOR FESTİVALİ EĞLENCELİ GEÇTİ

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ)’de Uluslararası Merkez ve Spor İşleri Genel Müdürlüğü işbirliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen Spor Festivali eğlenceli geçti.

UKÜ Arena Kapalı Spor Salonu’nda açılışı gerçekleştirilen ve geleneksel hale getirilen etkinlikte farklı branşlardan yaklaşık 16 ülke temsil edildi.  

Masa tenisi, voleybol, basketbol, futbol, satranç gibi spor dallarında yarışmaların düzenlendiği festivalin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri, “Farklı ülkelerden gelen öğrencilerimizle spor etkinliği kapsamında rekabet içerisine girilecek bu festivalde, kardeşliğin ve beraberliğin kazanmasıdır.” dedi. Prof. Dr. Nadiri, rekabet etmenin yanı sıra dostluk ve kardeşlik içerisinde etkinlikten keyif alınması gerektiğinin de altını çizdi.

“Bu tür müsabakalar, kendinizi geliştirmenizde önemli rol oynar.”

Bir üniversite öğrencisi için sadece dersliklerde ve laboratuvarlarda alınan eğitim ve öğretimin yeterli olmayacağının önemini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Nadiri, “Gelecekte hayatınızda yoğun olarak yer alacak rekabet, bu tür müsabakalar ve kültürel aktivitelerle kendinizi geliştirmek, entelektüel kapasitenizi üst seviyeye çıkarmak için önemli rol oynar.” ifadelerini kullandı.

Festivalin açılış töreninin ardından futbol maçında karşı karşıya gelen UKÜ Akademisyenleri ile Asistanlar kıyasıya rekabet ederek, eğlenceli dakikalara sahne oldu.  Düzenlenen spor festivaline öğrencilerin katılımı ve ilgisi büyük oldu.

Son güncelleme: 28-09-2017