• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ Yeni Akademik Dönem İçin “Eve Dönüş Partisi” Düzenledi

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), yeni akademik dönemin gelişini kutlamak ve öğrencilerine hoşgeldin demek için “Eve Dönüş Partisi” düzenledi. 

UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri’nin açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik dans kulübü performansı, playback müzik dinletisi, amigolar kulübü performansı, DJ Jafar, Dabka dans performansı, koro grubu performansı, defile, şiir dinletisi, break dans gösterisi ile devam etti. 

Prof. Dr. Nadiri, UKÜ’nün her geçen yıl büyüyen, gelişen, dinamik bir üniversite haline geldiğini ifade ederek, üniversiteye 3 bin yeni öğrencinin kayıt yaptığını ve öğrenci sayısının 109 farklı ülkeden toplam 18 bini aştığını kaydetti.

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Eve Dönüş Partisi’nin farklı kültürlerden ve ülkelerden gelen öğrenci ile akademisyenleri kaynaştırma amacı taşıdığını açıklayan Prof. Dr. Nadiri, öğrenci sayısı yanında akademik kadronun da büyümeye devam ettiğini dile getirdi.  

Güz dönemini yeni bir akademik yıla başlamanın heycanı ile herkesin enerjisinin yüksek olduğu bir dönem olarak tanımlayan Rektör Prof. Dr. Nadiri, 2018-2019 Akademik Yılı’nda birçok akademik, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerin de devam edeceğini bildirdi. Prof. Dr. Nadiri, “UKÜ ailesi olarak farklılığımızı ortaya koymak istiyoruz” dedi.

Prof. Dr. Nadiri konuşmasında, 2018-2019 Akademik Yılı’nın herkes için verimli olmasını dileyerek, eve dönüşle birlikte eski dostlukların tekrardan hayat bulacağını, yeni dostlukların, arkadaşlıkların oluşacağını ve birçok UKÜ anısının yaşanacağına dikkat çekti. 

Eve Dönüş Partisi’nin sonunda öğrenciler şarkılara danslarıyla eşlik ederek, eğlenceli zaman geçirdiler.

Son güncelleme: 30-10-2018