• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ, Öğretim Üyesi Finans Laboratuvarı Hakkında Bilgi Verdi

İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi Muhasebe ve Finans Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Ağa, Finans Laboratuvarı hakkında bilgi verdi.

Programın çok uluslu bir öğrenci yapısı içerisinde eğitim verdiğini belirten Muhasebe ve Finans Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mehmet Ağa, öğrencilerin en üst düzey teknoloji ile donanmış bir ortamda çalışma yaptıklarını ve ileriki hayatlarında sektörde aranan uzman bireyler haline gelmelerini sağlama amacı taşıdıklarını aktardı. 

UKÜ Finans Laboratuvarı sayesinde verilen teorik bilgiler ışığında öğrenciler artık derslerde gördüklerini pratikte de uygulama fırsatı yakaladıklarını kaydeden Ağa, ayrıca lisans seviyesinin yanı sıra yüksek lisans ve doktora seviyesinde öğrenim gören öğrencilere de araştırmaları için önemli bir veri kaynağı sağlandığı aktardı. 

Muhasebe ve Finans Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mehmet Ağa, “Genel olarak, öğrencilerimize, İMF, borsa ve benzeri finansal konularda pratik eğitim vererek; onları piyasalarda çalışabilecek uzman bireyler haline getirmek hedeflerimiz arasındadır. Verilen eğitim sayesinde öğrenciler, gerek ulusal gerekse uluslararası piyasalarda aktif olarak rol alabilecekler” dedi. Öğrencilerin alternatif yatırımlar arasında portföy de kurabileceklerini ifade eden Ağa, ayrıca öğrencilerin spesifik risk ve piyasa risklerini de göz önüne alarak, yatırımlar yapabilecek konuma geleceklerini belirtti.

Müfredatta yer alan dersler hakkında da konuşan Doç. Dr. Mehmet Ağa, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik verilen müfredat kapsamında da bilgi verdi. Müfredattaki dersler dışında ise Doç. Dr. Ağa,  Hisse Senedi Piyasaları’nın İşleyişi, Tahvil Piyasaları’nın İşleyişi, Emtia Piyasaları’nın İşleyişi, Döviz Piyasaları’nın İşleyişi, Türev Piyasaları’nın İşleyişi gibi seminerlerin verildiğini aktararak, öğrencilere SPSS uygulama, Eviews uygulama ve STATA uygulama gibi software programlarının ise Finans Laboratuvarında öğretildiğini de ifade etti. 

Son güncelleme: 30-10-2017