• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ ÖĞRENCİLERİNE BİR HİZMET DAHA

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) öğrencilerin sıra beklemeden her noktadan ödeme yapabilmesini sağlayacak SanalPOS hizmetini, öğrenci otomasyonu sistemine entegere ederek yeni bir hizmet daha vermeye başladı.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin teknolojik alt yapısını her geçen gün geliştirmeye devam ettiğini aktaran Genel Sekterer Doç. Dr. Erbuğ Çelebi, öğrencilerin işlemlerini daha kolay yapabilmesi için çeşitli yazılımlarla öğrencilere hizmet verdiklerini ve bu yazılımları geliştirmeyi sürdürdüklerini söyledi.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi tarafından geliştirilen CIU-SIS sistemi sayesinde öğrencilerin kendileri ile ilgili her türlü detaylı veriye bu sistem üzerinden ulaşabildiklerini ifade eden Çelebi, öğrencilerin kayıt işlemlerini, akreditasyonlar için gerekli anketleri, duyuruları, ders programlarını, sınav programlarını, sınav sonuçlarını, gelecek dönem ile ilgili not hesaplamalarını bu sistem üzerinden kolaylıkla takip edebildiklerini belirtti. Doç. Dr. Çelebi, “Bu sistem ile öğrenciler tüm ödeme detaylarını görerek kredi kartı ile ödeme yapabilecekler. Aynı şekilde veliler de dünyanın herhangi bir noktasından bankaya gitmeden ödeme işlemlerini internet üzerinden yapabilirler.” dedi.

Söz konusu sistem ile öğrencilerin gerek akademik gerekse kampüs yaşamı konusundaki işlemlerini kolaylaştırmayı hedeflediklerini belirten UKÜ Genel Sektereri Doç. Dr. Erbuğ Çelebi, CIU-SIS yazılım sistemini ve diğer yazılımları geliştirmeye devam ettiklerini vurguladı.

 

Son güncelleme: 10-11-2016