• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ Mezunu’ndan Duyarlı Davranış

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Reklamcılık ve Halkla İlişkiler mezunu Dünya Gazetesi köşe yazarı Kerim Ülker’in duyarlı davranışı takdir gördü.

Kamuya ait bir bankadan kendisine gönderilen e-posta ile bilgilendirilen UKÜ mezunu Kerim Ülker, ismine ait bir hesapta 117 bin 800 lira olduğunu öğrendi. Söz konusu bankadan hesaplarını kapattığını düşünen Ülker, bankaya giderek, paranın kendisine ait olmadığını belirtti. Yüksek miktardaki paranın kendisine ait olmadığını aktaran Ülker, yapılan yanlışlığın düzeltilmesini talep etti. Banka çalışanları ise yanlışlığın kendilerinden kaynaklandığını açıklayarak, Kerim Ülker’e duyarlı davranışından dolayı teşekkür etti.

Kerim Ülker kimdir ?

UKÜ mezunu, Dünya Gazetesi köşe yazarı Kerim Ülker, 2003’te Cumhuriyet Gazetesi’nin Ekonomi Servisi’nde yer aldıktan sonra 2005 yılında Vatan Gazetesinde çalıştı. Vatan Gazetesi’nde 2010 yılına kadar Kıbrıs temsilciliği görevini yürüten Ülker, 2010 yılında Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin (EGD) “Yılın Haberi Ödülü”nü ‘Çuvalla Paza Kazandı’ haberiyle aldı. Kerim Ülker aynı yıl Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin verdiği Sedat Simavi Yılın Gazetecilik Ödülü’nü “Eski Orman Bakanı Osman Pepe'nin İcraatları” adlı haber dizisiyle kazandı.

Bu ödülü kazanan en genç gazeteci ve ilk ekonomi muhabiri olan Ülker, 2010 yılında ayrıca MÜSİAD'ın ekonomi basını başarı ödülünü “Krizin Efendisi Türk Patronlar Dünyada Kıymete Bindi” haberiyle kazandı. Sektörün en önemli 3 ödülünü 3 farklı haberle aynı yıl içerisinde kazanan ilk gazeteci olma özelliği de taşıyan Ülker, şu anda Dünya Gazetesi’nde “Bizden Duymuş Olun” ve “Perde Arkası” adlı köşe yazılarını yazıyor.

Son güncelleme: 23-07-2018