• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ KÜTÜPHANE MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN “J-STOR PLATFORMU KULLANICI EĞİTİMİ” SEMİNERİ

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Kütüphane Müdürlüğü tarafından “J-STOR Platformu Kullanıcı Eğitimi” konulu seminer düzenlendi.

Çevik Uraz Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinliğin açış konuşmasını Eazy Solution Yöneticisi Sıtkı Aktaş yaptı.

Eazy Solution olarak kütüphane ve bilimsel akademik yayınevleri arasında bilimsel bir köprü görevi gördüklerini söyleyen Aktaş, kütüphanelerin akademik bilgiye hızlı ve rahat erişim ile edindikleri bilginin etkin yönetimine ilişkin çözümler sunmak amacıyla çalıştıklarını söyledi.

“UKÜ, en geniş kapsamlı koleksiyonlara üye oldu”

Düzenlenen seminerde J-STOR Platformunun tanıtımını Eazy Solution Yöneticisi Ebru Aktaş yaptı. Konuşmasına J-STOR hakkında bilgi vererek başlayan Aktaş, J-STOR arşiv koleksiyonlarının 50 disiplinde bin 500’den fazla akademik derginin 500 yıllık bir dönemi kapsayan arşiv sayılarını içerdiğini belirtti. J-STOR’da 34 farklı koleksiyon bulunduğunu ifade eden Aktaş, UKÜ’nün en geniş kapsamlı 7 koleksiyona üye olduğuna vurgu yaptı.

Eazy Solution Yöneticisi Ebru Aktaş etkinliğin son bölümünde kullanıcıların J-STOR içerisinde istedikleri bilgilere nasıl erişebileceklerini örneklerle anlattı.

 

Son güncelleme: 08-11-2016