• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ, KKTC’nin 34. Kuruluş Yıldönümü’nü Tören ve Etkinliklerle Kutladı

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’nin 34. kuruluş yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutladı.

UKÜ’lü öğrenciler, Cumhuriyet Bayramı öncesi kutlama etkinlikleri çerçevesinde Lefkoşa Dereboyu Caddesi’nde yer alan kortej yürüyüşüne katılım yanı sıra 15 Kasım’da Lefkoşa Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda düzenlenen Resmi Geçit Töreni’nde de yer alarak, KKTC’nin 34. Kuruluş yıldönümünü kutladı. UKÜ’yü, törene katılan UKÜ’lü öğrencilerin ve Üniversite bünyesinde yer alan Uluslararası Arama Kurtarma Konseyi birlikte temsil etti.  

UKÜ Dalış Kulübü, 15 Kasım dolayısıyla “Kurtuluş Dalışı” gerçekleştirdi

KKTC'nin kuruluş yıldönümü nedeniyle UKÜ Dalış Kulübü tarafından “Kurtuluş Dalışı” etkinliği gerçekleştirildi. Esentepe-Girne’de gerçekleştirilen etkinlikte, Dalış Kulübü Başkanı Oğuz Akkurt günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaparak; Dalış Kulübü olarak hem karada hem de su altında 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı’nı “bayrak açarak” kutladıklarını kaydetti.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Dalış Kulübü Başkanı Oğuz Akkurt, milli değerlere sahip çıkılması gerektiğini vurgulayarak, bireylerin geçmişine bağlı kalarak geleceğine ışık tutmalarının önemine değindi. Başkan Akkurt, kulüp felsefesi olarak "How deep is your love?"ı benimsediklerini ve bu slogan ile yola çıktılarını belirtirken, bir sonraki etkinliklerinin ana teması olarak, doğa ve insan konusunu baz aldıklarını da ifade etti. Oğuz Akkurt, amaçlarının farkındalık yaratmak olduğunu söyleyerek, doğaya karşı saygı kapsamında çeşitli etkinliklerin de gerçekleşeceği sözünü verdi.

Katılımcılar dalış etkinliğinden önce kısa bir eğitim alarak, gerekli önlem ve tedbirler altında birlikte 5'er kişilik, toplamda ise 3 grup halinde dalış gerçekleştirdi. Sabah erken saatlerde başlayan ve akşama doğru biten dalış etkinliği sonrasında, Dalış Kulübü “Kurtuluş Yemeği” ile kutlamalarına devam etti. Kurtuluş Yemeği'nin ardından UKÜ Dalış Kulübü Başkanı Oğuz Akkurt, üniversitenin sağladıkları imkanlar için teşekkürlerini sunarken, gösterilen ilgiden dolayı mutlu olduğunu da kaydetti.

Son güncelleme: 21-11-2017