• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ İŞLETME KULÜBÜ “TÜRKİYE İŞ VE KARİYER KULÜPLERİ BİRLİĞİ”NE ÜYE OLDU

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi çatısı altında yer alan İşletme Kulübü “3İK Türkiye İş ve Kariyer Kulüpleri Birliği”ne üye oldu. Fakülte Dekan Vekili ve İşletme Kulübü Danışmanı Prof. Dr. Hasret Balcıoğlu ile İşletme Kulübü Başkanı Hilal Dursun, Kulübün 3İK Türkiye İş ve Kariyer Kulüpleri Birliği’ne üye olduğunu duyurdu.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İşletme Kulübü’nün 2007 yılından bu yana aktif olarak etkinlikler düzenlediğini belirten Hasret Balcıoğlu, “İşletme Kulübü böyle bir çatının altında yer alarak işletme alanında daha güncel ve iletişim ağı anlamında daha güçlü bir yapıya kavuşacak.” dedi.

3İK nedir ?

Hasret Balcıoğlu İstanbul İktisadi-İdari Kulüpler Birliği’nin baş harflerinin oluşan 3İK’nın 28 Şubat 2009 yılında İstanbul’da bulunan saygın  üniversitelerin  öğrenci kulüpleri tarafından kurulduğunu açıkladı. 3İK’nın üniversiteler için Kulüpler Birliği çatısının oluşumunu sağladığı bilgisini paylaşan Prof. Dr. Balcıoğlu, 3İK’nın 2017 yılı itibarıyla Türkiye’nin 7 bölgesinde ve 55 şehrinde aktif olarak etkinlikler yapmakla birlikte yüzden fazla üniversite, 350 iş ve kariyer kulübünü de bünyesinde barındırdığını söyledi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Vekili ve İşletme Kulübü Danışmanı Prof. Dr. Hasret Balcıoğlu, “3İK;  kulüp etkinlikleri, çalıştaylar, yarışmalar, odak grup çalışmaları ve yaratıcı etkinliklerin yanı sıra birçok şirketle de öğrencileri buluşturarak birlikte etkinlik düzenlemelerine olanak sağlar.” dedi.

 

 

Son güncelleme: 26-01-2017