• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ, İran’ın Köklü Devlet Üniversitesi Sistan ve Baluchestan ile Protokol İmzaladı

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) ile Sistan ve Baluchestan Üniversitesi arasında akademik işbirliği protokolü imzalandı. UKÜ ile Sistan ve Baluchestan Üniversitesi arasında akademik üyelerin ve araştırmacıların ortak çalışmalarına fırsat sağlamak için imzalanan protokol, özellikle Enerji Mühendisliği alanında çift lisans derecesi ve doktora programlarını hayata geçirilmesini hedeflemektedir.

UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri ile Sistan ve Baluchestan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alireza Bandani tarafından imzalanan protokol, karşılıklı bilimsel ve kültürel işbirliğini temel almaktadır.

UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, imzalanan protokol aracılığı ile iki üniversite arasında bilimsel ve eğitim alanlarında işbirliğine gidileceğine işaret ederken, Sistan ve Baluchestan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alireza Bandani ise ortak çalışmaların verimli olacağına inanç belirtti.   

İran’da 1974 yılında devlet üniversitesi olarak kurulan Sistan ve Baluchestan Üniversitesi, günümüzde İran'ın köklü üniversitelerinden biri olarak kabul edilmekte.

Son güncelleme: 28-02-2018