• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ İLE SANAYİ ODASI ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) ile Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) arasında işbirliği protokolü imzalandı. UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri ile Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çıralı tarafından imzalanan protokol, eğitim ve bilimsel amaçlı işbirliğini hedefliyor.

Protokol imza töreni sırasında Prof. Dr. Halil Nadiri, üniversite-sanayi işbirliğinin çok önemli olduğu, üniversite olarak en önemli paydaşlardan biri konumunda olan sanayinin temsilcisi Kıbrıs Türk Sanayi Odası ile yakın işbirliği yapılmasının gerekliliğini vurgulayarak, öğrencilerimizin ileride kariyerlerine devam edecekleri işletmelerin ne tür mezun profili istedikleri, eğitim programlarının içeriklerinin bu talepler doğrultusunda şekillendirilmesinin akreditasyonlar açısından çok önemli olduğunu belirtti. Rektör Prof. Dr. Nadiri, UKÜ’nin topluma hizmet çalışmalarının yoğun şekilde devam ettiği bu bağlamda KTSO ve üyeleri ile yakın işbirliği içerisinde önemli projelere imza atmayı amaçladıklarını belirtti.

Üniversitelerin fikirlere açık, sürekli gelişim içinde olması gerektiğinin de altını çizen Rektör Prof. Dr. Nadiri, “UKÜ’nün yeni vizyonu doğrultusunda araştırmaya ve işbirliklerine önem veriyoruz. Bu yüzden kampüs alanındaki eğitimi her alana yaymaya çalışıyoruz. Üniversitemizin Çevre Mühendisliği bölümünün sahip olduğu ekipmanlarla donanmıştır. Bu laboratuvarları, bilgi birikimimizi toplumun ve sanayinin kullanımına açmak amacı ile ilgili hizmet ve sivil toplum örgütleri ile işbirliği içindeyiz.” dedi.

“Başarılı bir yüksek öğretim kurumu”

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ni ziyaret etmekten memnuniyet duyduğunu belirten KTSO Başkanı Ali Çıralı, UKÜ’nün son yıllardaki gelişimini  yakından takip ettiklerini ve kaliteye önem veren başarılı bir yüksek öğretim kurumu olmasının büyük değer olduğunu vurguladı.

Başkan Çıralı protokol imza töreninde ayrıca UKÜ’nün öğrenci ve akademisyen profili, barınma olanakları, Türkiye ve yurtdışı üniversitelerle işbirlikleri, akreditasyonlar ve kampüs alt yapı imkanlarıyla ilgili detaylı bilgi aldı. Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nın UKÜ ile her türlü işbirliğine hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

Son güncelleme: 10-04-2017