• UKÜ Online
Haberler

You are here

Haberler

UKÜ İLE SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) ile Sakarya Üniversitesi (SAÜ) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri ile Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas tarafından imzalanan protokol, eğitimsel-bilimsel işbirliği ve insani ilişkiler kurulması amacını taşımakta.

Söz konusu protokol; her iki üniversite öğretim üyelerinin ortak bilimsel çalışmaları ile ilgili oldukları eğitim alanları üzerine işbirliği yapılması, olanaklar doğrultusunda ortak bilimsel araştırmaların gerçekleştirilmesi, UKÜ ile Sakarya Üniversitesi arasında öğrenci, öğretim elemanı değişimi, belli dönemlerde bilimsel ve kültürel amaçlı gezi düzenlenmesi gibi maddeleri içeriyor.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) hakkında

Sakarya Üniversitesi bünyesinde 4 Enstitü, 13 Fakülte, 4 Yüksekokul, Devlet Konservatuarı ve 14 Meslek Yüksekokulu ile ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeyinde eğitim yapılmakta. Rektörlüğe Bağlı 3 Bölüm Başkanlığı 13 Araştırma ve Uygulama Merkezi de kendi alanlarında önemli faaliyetlerde bulunmakta. Ayrıca Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi bünyesinde Yüksek Lisans Programları, Karma Eğitim Lisans Programları, Önlisans Programları ve Sertifika Programları ile gelişimini sürdürmeye devam etmekte. 

Son güncelleme: 08-12-2016